fbpx

Майже кожен п’ятий українець (18%) вважає, що державні органи мають здійснювати цензуру в соцмережах. А загалом тією чи іншою мірою цензуру в соцмережах підтримує понад дві третини (70,4%) респондентів. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у січні 2021 року.

Даючи відповідь про те, чи необхідна цензура в соціальних мережах, 38,1% респондентів сказали, що цензура потрібна обов’язково, а 32,3% – що цензура можлива у виняткових випадках. 29,6% українців сказали, що цензура в соцмережах не є необхідною.

Щодо того, хто має здійснювати цензуру в соцмережах, думки українців розподілились наступним чином: 30,6% вважають, що цензуру мають здійснювати самі соціальні мережі, 18,0% – державні органи, 16,5% – кожен користувач особисто для себе, 9,4% – користувачі шляхом подання скарг. 25,5% українців вважають, що ніхто не має здійснювати цензуру в соцмережах.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження проводилось компанією «Active Group» з 23 по 25 січня 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем). Географія: вся територія України за виключенням окупованих регіонів. Загалом опитано 1200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України та типом населеного пункту (місто/село). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.

Джерело

COVID-19 Live