fbpx

Наповнення бюджету має відбуватися завдяки боротьбі з контрабандою і корупцією, зокрема в НАК «Нафтогаз», а не шляхом обкрадання пенсіонерів, ФОПів і скорочення субсидій.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

За словами парламентаря, Україна сьогодні найбідніша країна Європи і неправильно залазити в кишеню пенсіонерам та отримувачам субсидій, які й так ледь виживають.

«За законом, мінімальна пенсія не може бути меншою за 3267 гривень, це – фактичний прожитковий мінімум, і «Батьківщина» домагатиметься, щоб це було відображено у бюджеті-2021. Ми маємо право це вимагати, бо за уряду Юлії Тимошенко, мінімальна пенсія дорівнювала фактичному прожитковому мінімуму», – нагадав Іван Крулько.

Нелогічним, на його думку, є й те, що уряд зменшує субсидії, тоді як українці не стали краще жити і більше заробляти.

«У 2018-му на субсидії було витрачено 70 мільярдів гривень, у 2019-му – 45 мільярдів, у бюджеті-2021 закладають 36,6 мільярда гривень. Обсяги субсидії зменшують не тому що люди стали більше заробляти, а тому що їх позбавляють субсидій, зокрема, через збільшення мінімальної зарплати. Тобто однією рукою дають, а іншою забирають», – пояснив Іван Крулько.

Парламентар переконаний, ФОПам треба не збільшувати податкове навантаження, їм треба зберегти спеціальний режим, щоб вони вижили.

«Перш ніж доїти корову, її треба нагодувати, а не навпаки. У нас близько 10 мільйонів самозайнятих, які сплатили у бюджет у цей ковідний рік понад 38 млрд грн і на 50% наповнили місцеві бюджети. Що ми отримаємо від збільшення ЄСВ і ПДФО, якщо ФОПи закриються, звільнять працівників? Бюджет отримає менше, ніж отримує зараз!» – зауважив Іван Крулько.

«Резерви для бюджету треба шукати не в ФОПах і в пенсіонерах! Я й досі не розумію, чому така структура як «Нафтогаз», яка ніким не перевірена, де не здійснений аудит, не доплатила у бюджет 70 млрд грн! Тоді як ці кошти є на її рахунках! Чим не резерв для бюджету? Не кажучи вже про боротьбу із контрабандою та корупцією», – резюмував Іван Крулько.

Джерело

COVID-19 Live