fbpx

Харківський IT-Кластер “за підсумком проведення галузевого дослідження KHARKIV IT RESEARCH 2021 прогнозує зростання обсягів продажів в IT-індустрії в регіоні за підсумками 2021 року на 53% до результатів доковідного 2019 року – до $ 1,5 млрд.

У поточному році в Харкові кількість працівників ІТ-сфери досягло 45 тис. співробітників, в галузі працюють 511 компаній, а середня зарплата становить близько $ 2260 в місяць.

“За розрахунками обсяг продажів у порівнянні з позаминулим роком збільшиться на 53% і досягне суми в півтора мільярда доларів. Подібна динаміка дозволяє говорити, що Харків перетворюється в одну з провідних ІТ-майданчиків в Східній Європі”, – наголошується в повідомленні “Харківського IT- кластера “.

У свою чергу секретар Харківської міськради Ігор Терехов зазначає, що успіх міста в сфері ІТ був зумовлений освітнім профілем місцевих вузів.

“Це пояснюється історично – наші вузи випускають найкращих фахівців в галузі. Ми розуміємо, що Харків є містом молодих просунутих людей, це наша конкурентна перевага. Тому особливу увагу приділяємо тому, щоб створити їм максимально комфортні умови для життя. Щоб молодь не хотіла їхати з Харкова “, – цитуються в повідомленні слова Терехова.

В цілому, за даними “Харківського IT-Кластера”, Харків за загальними обсягами і за темпами розвитку випереджає інші ІТ-локації країни, а за концентрацією фахівців в даній сфері перебуває на одному рівні з Києвом.

“Ми не експортуємо сировину. Ми створюємо якісні ІТ-рішення та ІТ-продукти, на які є глобальний попит. Одночасно ми постійно інвестуємо в свою країну, витрачаючи зароблені гроші в Україні і створюючи таким чином робочі місця поза індустрії”, – заявив глава Наглядової ради Харківського ІТ кластера, засновник компанії AltexSoft Олександр Медової.

У повідомленні також наголошується, що за прогнозами аудиторської компанії KPMG, обсяг всіх податків, які отримує держава від роботи ІТ-галузі в Харкові, в 2021 році досягне відмітки майже 12 млрд грн, а до 2026 року – зросте до 16 млрд грн.

Джерело

COVID-19 Live