fbpx

Індекс інвестиційної привабливості України покращився з 2,4 бала до 2,84 бала з 5 можливих за перше півріччя 2021 року. Про це говориться в експертному дослідженні Європейської бізнес асоціації (ЄБА) та юрфірми Василя Кисіля та Партнерів.

Згідно з дослідженням, 58% опитаних генеральних директорів компаній-членів ЄБА вважають поточний інвестиційний клімат в Україні несприятливим. Однак цей показник значно скоротив порівняння з даними на кінець 2020 року, коли він склав 78%, зазначаючи автори дослідження.

Нейтральним поточний бізнес-клімат вважають 29% опитаних СЕО, лише 13% називають його сприятливим.

Покращилась оцінка піврічної динаміки бізнес-клімату: 15% відповідають за те, що інвестори ухудшились за останні шість місяців (більше таких було 66%). Більшість (53%) переконали, що умови ведення бізнесу не змінили, 32% чекають на покращення бізнес-клімату.

Прогнози розвитку інвестклімату в наступні півроку також стають більш оптимістичними: 58% вважають, що інвестклімат залишається незмінним у другому півріччі 2021 року, 25% очікують покращення інвестклімату в найближчому півріччі.

Практично кожен п’ятий СЕО (19%) впевнений, що новим підприємствам буде вигідно інвестувати в Україну протягом найближчих шести місяців. 35% респондентів не погоджуються з цим затвердженням, 46% не можуть відповісти.

Основні проблеми для бізнесу СЕО традиційно вважають слабку судову систему (90% опитаних), високий рівень корупції (80%) та тіньову економіку (65%).

Серед інших перепон розвитку інвестклімату директора називають непередбачувані умови ведення бізнесу, гальмування необхідних для співробітництва з МВФ реформ, високу кадрову ротацію в державній власності, нестабільність у відносинах України із закордонними партнерами, податкове навантаження.

У списку позитивних тенденцій, СЕО бачить стабілізацію ситуацій з коронавірусом, стабільним валютним курсом, низькою обліковою ставкою, діжиталізацією державних послуг, відкриттям ринку землі, початком зміни громадського договору з олігархами, підтримкою найбільших інвестиційних проектів.

  • 15 грудня 2020 року індекс інвестиційної привабливості України опустився до рівня 2013 року.
  • 7 липня ЄБА представила дослідження “Барометр щастя в Україні”, яке показало, що 52% українців достатні своєю роботою.

Джерело

COVID-19 Live