fbpx

Instagram опублікував звіт, у якому назвав тренди 2022 року за версією покоління Z – людей віком від 14 до 23 років. Дослідження торкнулося таких сфер, як онлайн-шопінг, селебріті, ігри та меми.

Онлайн-комісійки замість великих рітейлерів

2022 року 27 відсотків підлітків та молодих людей хотіли б робити всі покупки через соціальні мережі та за допомогою спеціальних функцій у цих застосунках. Водночас  23 відсотки з них віддадуть перевагу вживаному одягу, який хотіли би продавати та купувати онлайн. Комісійні онлайн-магазини – частина глобального тренду на усвідомлене споживання, і молодь зробить його масовим.

Стрими концертів та танцювальні челенджі

Дедалі частіше молоді люди знаходять нову музику за допомогою соціальних мереж. Для них стає важливішим, щоб було не лише аудіо, але й візуальна частина. Експерти прогнозують, що онлайн-стрими концертів тільки почастішають. Також збережеться тренд на танцювальні челенджі. 24 відсотки молодих людей хотіли б, щоб у 2022 році їх побільшало.

Інфлюєнсери випередять традиційних зірок

Онлайн-інфлюєнсери та креатори стануть важливішими за традиційних селебріті, які більше не визначають смаки молоді. Четверо з п’яти молодих людей вважають, що блогери більше впливають на сучасну культуру, ніж, наприклад, актори. Для молодих людей є більш важливим відчуття спільності та близькості їхніх інтересів, ніж рівень пізнаваності у світі.

Більше часу у віртуальних світах

Карантин спровокував бум відеоігор, і це нікуди не зникне найближчим часом. Дедалі більше людей проводитимуть час у віртуальних світах та сприйматимуть їх як соціальний простір. 2022 року молодим людям буде не лише цікаво грати самим, а й спостерігати за іншими. Один із п’яти підлітків готовий дивитися онлайн-стримінги того, як інші грають в ігри.

Зростання продажів цифрового одягу

Також молоді люди готові відвідувати концерти та косплей-шоу у віртуальних світах і сподіваються, що їх проводитимуть частіше. Активне соціальне життя у метавсесвітах спровокує зростання продажів цифрового одягу для аватарів.

Меми про криптовалюти

Наступного року збережеться тренд на абсурдний гумор. Він, як і раніше, цікавить 29 відсотків опитаних. Крім того, в моді будуть меми про криптовалюти та криптоінвесторів.

Також у соцмережах з’явиться більше акаунтів та реклами, присвячених темі органічної косметики, веганської їжі, здорового харчування та психологічного здоров’я. Користувачі охоче стежитимуть за сторінками соціальних активістів та жертвуватимуть гроші на благодійні проєкти.

Джерело

COVID-19 Live