fbpx

43,5% респондентів відповіли, що обрали заклади вищої освіти України, тому що їх влаштовує якість навчання. Про це свідчать результати маркетингового дослідження привабливості української вищої освіти для іноземних громадян, презентація якого відбулася сьогодні, 7 грудня 2020 року, за участю заступника Міністра освіти і науки Андрія Вітренка та директорки державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти» Олени Шаповалової. Мета дослідження – виявлення проблем, пов’язаних з інтеграцією іноземних студентів до закладів вищої освіти України.

Дослідження, в якому взяли участь іноземні студенти з усієї України, проводилося МОН із липня до серпня 2020 року спільно з Українським державним центром міжнародної освіти та Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця.

«Роль іноземних студентів дуже важлива в освітньому процесі кожного закладу освіти. Адже це не тільки престиж та інвестиції в економіку країни, а й обмін досвідом, розвиток конкурентоспроможних особистостей тощо. Тому маємо боротися за гарну репутацію: забезпечувати високу якість навчання та створювати комфортні умови для прибуття, навчання й дозвілля іноземних студентів», – зазначив Андрій Вітренко.

Також він додав, що результати дослідження враховані під час підготовки плану заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів на виконання Указу Президента Володимира Зеленського.

Вартість навчання була причиною вибору навчання в Україні для 40-60% респондентів. 35% опитаних обрали українську освіту через легкість визнання диплома на батьківщині, а 42% – через бажання навчатися в одній із європейських країн.

На питання «Як Ви подавали документи на отримання запрошення на навчання?» 73,03% відповіли, що скористалися послугами рекрутингових компаній, і лише 1,12% безпосередньо працювали із сайтом ЗВО, який обрали для навчання.

Відповіді на питання «Як Ви дізналися про Україну?» були такими:

● за порадою друзів – 50,7%;

● через приватну рекрутингову компанію – 30,7%;

● через сайт – 5,2%.

Серед перешкод, з якими стикаються іноземні студенти, є наступні:

● 72,3% мали проблеми з отриманням віз та інших дозвільних документів для прибуття до України;

● від 1 до 3 місяців витрачають на отримання візи на прибуття до України;

● витрачають від 500 до 1 тис. дол. США для підготовки документів із метою отримання візи;

● 50% опитаних хочуть, щоб відбулося покращення умов проживання в гуртожитках.

Зважаючи на результати проведеного дослідження, Українським державним центром міжнародної освіти пропонуються наступні заходи:

● спрощення й прискорення процедури отримання віз на навчання;

● збільшення консульських представництв у країнах, які мають зацікавленість в освітніх послугах українських ЗВО;

● забезпечення вільного вибору мови навчання для іноземних громадян відповідно до освітніх можливостей українських ЗВО;

● створення на державному рівні Асоціації випускників українських ЗВО;

● забезпечення високого рівня якості освітніх послуг із розширенням спектру освітніх можливостей українських ЗВО відповідно до запитів ринку й розвитку технологій.

Нагадуємо, дохід України від іноземних студентів за період їх навчання становить понад 3 мільярди доларів США.

Джерело

COVID-19 Live