fbpx

Прийом антибіотиків на ранній фазі коронавірусної хвороби (перші 5-6 днів) не просто недоцільний, а, як показали спостереження, небезпечно шкідливий.

Крім того, вони ніяк не діють на вірус, розповів лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський у себе у фейсбуці.

“У кожного з нас в організмі живуть безліч мікроорганізмів – умовно патогенних. Під ча прийому АБ починається масова загибель бактерій і вивільнення в тканини і кров ліпополісахаридів. Ці та інші компоненти бактеріальної стінки і внутрішній зміст бактерій є додатковим стимулом для міграції імунних клітин у тканину легенів”, – розповів лікар.

Усе це призводить до нетозу й утворенню тромбів, набряк легенів посилюється і стан хворого різко погіршується. У такий спосіб пацієнти самостійно або за призначенням наляканого лікаря погіршують ситуацію.

“Крім того, безконтрольний прийом АБ наближає страшну проблему популяції загалом: антибіотикорезистентність. Це складне слово має тривожний меседж – якщо бактерії навчаться захищатися від АБ – у майбутньому ми залишимося беззахисними! Неефективні ліки – фатальна плата за нераціональне використання серйозних препаратів”, – застеріг інфекціоніст.

Він пояснив, що робити, якщо не настає швидке одужання й пацієнту страшно. Перший крок – це зв’язатися з лікарем і за його рекомендаціями пройти обстеження.

“Загальний аналіз крові, С-реактивний білок, прокальцітонін і рентгенографія легенів – нескладний перелік досліджень, які дадуть відповідь, приймати АБ чи ні. Ці обстеження треба робити на 6-7 день хвороби, за відсутності позитивної динаміки. Якщо буде доведено наявність бактеріального ускладнення, лікар підбере вам необхідний антибіотик і визначить схему прийому”, – зазначив лікар-інфекціоніст.

До слова, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов підкреслив, що самолікування антибіотиками є великою проблемою в Україні.

“Не треба бігти в аптеку, купувати антибіотики. Це дійсно велика проблема, тому що люди в перший-другий день захворювання відразу починають вживати антибіотики. Цього не треба, це шкодить вашому здоров’ю”, – сказав Степанов.

Джерело

COVID-19 Live