fbpx
Учені з Університету Мельбурна, що в Австралії, заявили, що їм вдалося дослідити реакцію імунної системи на новий коронавірус SARS-CoV-2. За їхніми словами, вона нагадує механізм боротьби з грипом — і якщо це так, може наблизити людство до пошуку ліків від COVID-19.

Результати дослідження австралійських учених викладено в науковому виданні Nature Medicine.

У дослідженні описується спостереження за імунною системою 47-річної жінки з китайського Уханя, в якої спостерігалися симптоми інфікування SARS-CoV-2. Вона добровільно погодилася на спостереження вчених.

Хвороба в жінки минула в легкій формі. За кілька днів до одужання австралійські дослідники помітили, що в її організмі почали вироблятися чотири специфічних види імунних клітин — такі ж, як і в разі, якщо людина хворіє на грип. Через тиждень жінку виписали з лікарні.

Вчені визнають, що йдеться про легку форму COVID-19. Утім, на їхній погляд, дослідження можна потенційно масштабувати, аби перевірити імунну реакцію на SARS-CoV-2 у більшої кількості людей. Це дозволить «оцінити нові способи втручання, які можуть мінімізувати тяжкість (хвороби — ред.) і/або вказати на ймовірні способи розробки вакцини».

У коментарі BBC співавторка дослідження Кетрін Кедзірска зазначила, що наступне завдання вчених — визначення того, чому в тяжчих випадках зараження SARS-CoV-2 імунна система людини реагує слабше.

«Це ключ до розуміння того, чим відрізнялися від інших ті, хто помер від вірусу чи хворіють вірусом в особливо тяжкій формі, і за допомогою цього ключа ми б могли зрозуміти, як їх урятувати», — зазначила Кедзірска.

Нагадаємо, нещодавно в Сполучених Штатах розпочалися перші клінічні випробування експериментальної вакцини від нового коронавірусу SARS-CoV-2.

Слід зазначити, що станом на сьогодні немає жодного перевіреного засобу лікування COVID-19 — форми пневмонії, що викликається новим коронавірусом SARS-CoV-2. Раніше повідомлялося, що ефективними в лікуванні можуть виявитися поєднання препаратів від ВІЛ і грипу, однак підтверджених клінічних даних щодо цього поки немає.

На ранок 17 березня кількість інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2 у світі зросла до 182 407 випадків. 80 237 людей одужали, а 7 330 померли.

Більшість випадків зафіксували на материковому Китаї — 81 051. Водночас новим епіцентром зараження стала Європа. Там зафіксували більшу кількість нових випадків зараження, ніж у Китаї.

Джерело

COVID-19 Live