fbpx

Більшість європейців станом на червень-липень 2022 року виступали за продовження підтримки України та зменшення залежності від російських енергоносіїв. Такими виявились результати дослідження громадської думки Eurobarometer, що проводилося у червні-липні 2022 року, пише “Європейська правда”.

Абсолютна більшість виступають за підтримку України у зв’язку з нападом РФ. 92% підтримують гуманітарну допомогу, 90% – надання прихистку українцям, які виїздять за кордон через війну, 78% – економічні санкції проти російських еліт та бізнесу.

68% респондентів підтримують фінансування з європейського бюджету військової допомоги для України.

57% опитаних задоволені тим, як відреагували на російську агресію проти України на рівні ЄС, на рівні національних урядів – 55%.

86-87% респондентів погоджуються, що країнам ЄС потрібно більше інвестувати у відновлювані джерела енергії та зменшувати залежність від російського газу. 78% кажуть, що змінили свої звички для більш ощадливого використання енергоресурсів або планують це зробити. 

Відповідно до результатів опитування, стрімке зростання цін та напружена геополітична ситуація очолюють список проблем, які європейці вважають найбільшими викликами для ЄС; при цьому, позитивне сприйняття ЄС досягло максимуму з 2009 року.

34% бачать найбільшою поточною проблемою ЄС зростання вартості життя, 28% – ситуацію з енергоресурсами, 28% – поточну геополітичну ситуацію.

51% вважають, що ситуація в економіці ЄС наразі погана, а про економіку власної країни такої думки 64% і більше половини переконані, що далі ситуація погіршиться.

62% респондентів відповіли, що відчули вплив війни в Україні на власне фінансове становище.

При цьому, абсолютна більшість виступають за підтримку України, у тому числі зброєю та санкціями, і за зменшення залежності від російського газу.

65% респондентів оптимістично сприймають майбутнє ЄС, що на 3% більше, ніж у січні-лютому 2022 року.

Позитивне сприйняття Євросоюзу складає 47% і досягло найвищого рівня з осені 2009 року (нейтрально ЄС сприймають 36%, негативно – 16%). 49% респондентів більш схильні довіряти європейським інституціям, 34% – національним урядам.

Підтримка євро як спільної валюти досягла історичного максимуму: 80% у єврозоні та 72% у ЄС загалом підтримують наявність спільного економічного простору та єдиної валюти.

Літнє опитування “Євробарометру” проводилося методом особистого або онлайн-опитування з 17 червня по 17 липня 2022 року. Загалом опитали 26,5 тисяч осіб у всіх країнах-членах ЄС.

#Європа #Україна #підтримка #опитування

Джерело

COVID-19 Live