fbpx

Цей кліматичний кризис вважається надзвичайним з 2014 року

Європа вже понад 6 років переживає найсильнішу кліматичну посуху за останні 2 тисячі років. Про це повідомляє Science News.

Міжнародна команда з Кембриджського університету дослідила хімічні відбитки пальців на європейських дубах часів Римської імперії з метою аналізу змін у кліматі, що відбувалися протягом 2110 років.

Вони виявили, що екстремальне зростання спеки могло бути спричинено глобальним потеплінням.

Теплові хвилі мали руйнівні наслідки. Вони спричинили тисячі випадків ранньої загибелі лісів та знищили врожаї. Низький рівень річок зупинив деякі транспортні перевезення і вплинув на охолодження атомних електростанцій. 

Під час дослідження було проаналізувано 27 тисяч кілець росту 147 дубів. Використовувалися живі дерева минулого століття, деревина старих будівель, середньовічний дуб, який зберігався в річкових відкладеннях або в гравійних ложах, а також деревина, яка використовувалася для будівництва колодязів за часів Римської імперії.

В результаті вчені прийшли до думки, що висока частота останніх європейських посух перевищує усі серйозні ідентичні випадки в історії Світу і навіть посуху Ренесансу, яка відбулась на початку 16 століття.

Період посухи також пов’язують із надзвичайно вологою погодою взимку. 

Вчені не прогнозують покращення кліматичного стану ще довгий час, а навіть навпаки – очікують у майбутньому більш екстремальні та частіші хвилі тепла і посухи. 

Джерело

COVID-19 Live