fbpx

Вже завтра, 1 вересня, розпочинається новий навчальний рік. Цьогоріч він буде особливим – навчання проходитиме в умовах карантину. У закладах освіти дотримуються вимог протиепідемічної небезпеки – соціальна дистанція, використання захисних масок, обробка рук антисептиком та ін.

Також у Міністерстві охорони здоров’я надають рекомендації, що робити, якщо у навчальному закладі на COVID-19 захворів вчитель.

“Відправляться на самоізоляцію люди, які перебували у близькому контакті, які не користувались засобами індивідуального захисту. Якщо є підтверджений випадок COVID-19 у вчителя в школі, рішення щодо відправки на самоізоляцію приймає епідеміолог, який проводить епідеміологічне розслідування. Він визначає, хто саме відправиться на самоізоляцію”, – повідомив на брифінгу 29 серпня Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

У повному переліку протиепідемічних правил і рекомендацій для шкіл під навчання, розроблених Міністерством охорони здоров’я України, йдеться, якщо в одного з учнів підтвердили захворювання на COVID-19, весь клас іде на самоізоляцію.

Також розробили рекомендації, що робити вчителю чи вихователю, якщо у дитини виявили ознаки захворювання на COVID-19.

1. Вчитель/вихователь телефоном інформує чергового адміністратора та медпрацівника.

Медпрацівник забирає дитину до ізолятора та повідомляє заступнику з господарської частини про приміщення, яке необхідно дезінфікувати.

Дітей групи/класу ізолюють (припиняється рух дітей по садку/школі).

У разі потреби медпрацівник викликає швидку медичну допомогу.

2. Технічний працівник дезінфікує приміщення.

Черговий адміністратор інформує батьків та районне управління освіти про виявлення дитини з ознаками хвороби, обмежує вхід до приміщення, де перебуває дитина із симптомами.

3. Районне управління освіти інформує управління Держпродспоживслужби.

4. Вчитель/вихователь проводить інструктаж з дітьми, які контактували з дитиною з ознаками хвороби.

Діти з групи/класу, де виявили дитину із симптомами, переходять на самоізоляцію до отримання результатів лабораторних досліджень.

5. Якщо тест не підтверджує COVID-19, діти повертаються на навчання.

Якщо тест підтверджує COVID-19, діти переходять на дистанційне навчання на два тижні.

Якщо у дитини виявили COVID-19, батьки теж повинні йти на самоізоляцію.

“Якщо дитина має підтверджений діагноз COVID-19, то зрозуміло, що батьки перебувають з нею в близькому контакті і вони повинні піти на самоізоляцію. Але через рішення, яке приймає епідеміолог. Якщо дитину просто відправили на самоізоляцію, як контактну особу, то в такому випадку перебувати батькам на самоізоляції, тобто, не ходити на роботу, не має сенсу. Але таке рішення теж приймає епідеміолог”, – повідомив Максим Степанов на брифінгу 31 серпня.

Джерело

COVID-19 Live