fbpx

Нове  дослідження  Школи  громадського здоров’я Техаського університету A&M  показує, що якість повітря в будинках може не співпадати з якістю повітря в офісних будівлях.

Пілотне дослідження, опубліковане в журналі  Atmosphere, вивчає  якість повітря в приміщеннях і стан здоров’я людей, які працюють віддалено під час пандемії COVID-19. У 2019 та 2020 роках дослідники вимірювали якість повітря в приміщеннях як в офісах, так і вдома, а також оцінювали стан їх здоров’я в ці періоди.

Забруднення повітря в приміщеннях найчастіше пов’язане з будівельними матеріалами та діяльністю людей, які живуть і працюють у цих будівлях. Ці забруднювачі включають леткі органічні сполуки (ЛОС) з килимів і меблів, фарби та інші хімічні речовини, а також дрібні частинки (PM2,5) і цвіль.

Тривалий вплив забруднювачів повітря в приміщеннях пов’язаний з широким спектром поганих наслідків для здоров’я, від головного болю і сухості очей до серцево-судинних захворювань і раку легенів. Ці результати спричинили значну роботу щодо покращення якості повітря в офісних приміщеннях. Однак відсоток людей, які працюють вдома, різко зріс за останні два десятиліття і різко зріс з початку пандемії COVID-19, а це означає, що якість повітря в приміщенні можна вважати проблемою здоров’я на робочому місці.

Техьон Ро , асистент кафедри епідеміології та біостатистики, та Дженні Каррілло , доцент кафедри охорони навколишнього середовища та гігієни праці Техаської школи громадського здоров’я A&M, разом з колегами з методистської лікарні Х’юстона та Ланкастерського університету у Великобританії. , проаналізував якість повітря в приміщенні офісної будівлі в період з травня по липень 2019 року, а потім у відповідних будинках співробітників у період з червня по вересень 2020 року.

Дослідники використовували стандартний споживчий монітор якості повітря для збору даних про температуру повітря, відносну вологість і концентрацію твердих частинок і ЛОС. У той же час дослідники зібрали дані про температуру зовнішнього повітря та концентрацію твердих частинок від Техаської комісії з якості навколишнього середовища. Крім того, дослідники запропонували учасникам пройти опитування, де вони оцінили поширеність таких симптомів, як сухість, свербіж або сльозотеча, закладений ніс і суха чи подразнена шкіра, за шкалою від відсутності симптомів до їх щодня.

Усі учасники жили в односімейних будинках з центральним кондиціонуванням, і ніхто з людей, які проживали в жодному з домогосподарств, не курив і не працював з небезпечними матеріалами.

Дослідження показало, що концентрація дрібнодисперсних частинок була значно вищою в будинках учасників, ніж в їхніх офісах, а рівень у домі перевищував стандарт для здорового робочого середовища. Дослідники також виявили, що концентрації ЛОС були вищими в будинках порівняно з офісами; однак концентрації ЛОС в обох місцях були значно нижче межі, встановленої стандартами охорони здоров’я. Більшість співробітників у дослідженні повідомили про більшу частоту симптомів під час роботи вдома.

Результати цього дослідження вказують на важливість якості повітря в приміщеннях для людей, які працюють вдома, і на необхідність заходів для покращення якості повітря в приміщеннях. Це може бути так само просто, як відкриття вікон, коли це дозволяє якість зовнішнього повітря, або надання віддаленим працівникам очищувачів повітря.

Вжиття заходів щодо покращення якості повітря в приміщеннях як у звичайних офісних будівлях, так і в  домашніх офісах  , ймовірно, стане все більшою сферою вивчення для дослідників охорони здоров’я та роботодавців, які прагнуть забезпечити здоров’я, безпеку та продуктивність.

Джерело

COVID-19 Live