fbpx

Дослідження показало, що когнітивні функції деяких співробітників офісних установ залежать від якості повітря в офісі. Зокрема, неадекватна вентиляція може зробити людину млявою і малопродуктивною.

Проведене вченими з Гарвардського університету дослідження показало, що якість повітря в офісі має значний вплив на інтелект співробітників, включаючи час реакції і їх здатність зосереджуватися.

У розпорядженні науки є величезна кількість досліджень про вплив брудного навколишнього середовища, але 90 % нашого часу ми проводимо у приміщеннях, як розповіли дослідники у статті, опублікованій у журналі Environmental Research Letters.

У дослідженні взяли участь 302 офісних працівників з 6 країн, за якими спостерігали протягом року. Спостереження закінчилися у березні 2020 року. Учасникам було від 18 до 65 років, не менше трьох днів на тиждень вони проводили в офісі і мали там постійне місце роботи. Їх робочі місця оснащувалися датчиками навколишнього середовища для відстеження у реальному часі концентрації дрібних дисперсних частинок, а також вуглекислого газу, температури і відносної вологості.

Результати показали, що збільшення на 10 мкг на кубічний метр рівня цих дисперсних частинок призводило до збільшення часу відгуку на обидва тести, що вимагають оцінки швидкості робочої пам’яті і когнітивної діяльності мозку.

Раніше вчені вже доводили, що ці частинки викликають запалення центральної нервової системи, оскільки здатні долати гематоенцефалічний бар’єр.

Джерело

COVID-19 Live