fbpx

Дослідження енергетичної компанії ElectricalDirect показало, які професії можуть бути повноцінно або частково замінені роботами або автоматичними системами. Для цього під час дослідження проаналізували 20 мільйонів робочих місць.

Деталі: Команда дослідників виявила, що посади з повторюваними і рутинними завданнями будуть першими в черзі на автоматизацію. В деяких галузях цей процес вже активно відбувається.

Під найбільшою загрозою перебуває робота, яка вимагає меншого втручання людини, кажуть дослідники. Список таких професій складався з урахуванням того, чи можуть повторювані і рутинні завдання виконуватися швидше за допомогою комп’ютерного алгоритму.

Таким чином, цей рейтинг очолили офіціанти. У них ймовірність бути заміненими автоматикою, наприклад, меню з сенсорним екраном, миттєвими безконтактними платежами і самообслуговуванням, склала 72,81%.

На другому місці опинилися люди, які розкладають товари на полиці в супермаркетах. ймовірність їх заміни становить 71,7%.

Третє місце у продавців в магазинах 70,69%.

Також в список увійшли персонал бару, помічник кухаря, швачка, сільськогосподарський працівник, прибиральник. 

На іншому рейтингу шкали знаходяться професії, найбільш “захищені від автоматизації”. Це ті, що вимагають найбільшого навчання і різноманітності повсякденних завдань. Наприклад у цю категорію увійшли медики різних спеціалізацій, університетські та шкільні викладачі, психологи.

Посередині, з ймовірністю автоматизації 50%, знаходяться сантехніки та електрики.

Джерело

COVID-19 Live