fbpx

Проста вода – хороший, але не найкращий напій для підтримки кількості рідини в організмі (гідратації). В дослідженні порівнювався вгамування дефіциту води при вживанні різних напоїв.

Результати опубліковані в American Journal of Clinical Nutrition.

Вчені виявили, що хоча вода, як звичайна, так і газована, добре і швидко ліквідує дефіцит рідини в організмі, напої з невеликою кількістю цукру, жиру або білка допомагають довше утримувати рідину.

Чим найкраще вгамовувати спрагу

Вся річ у тому, як наш організм реагує на різні напої. Одним з факторів є сам об’єм напою: чим більше ви п’єте, тим швидше напій виходить зі шлунка і всмоктується в кров, де він розбавляє рідини організму.

Інший фактор, що впливає на те, наскільки добре напої втамовують спрагу, пов’язаний з їх складом. Наприклад, було виявлено, що молоко краще заповнює дефіцит рідини, ніж звичайна вода, оскільки воно містить цукрову лактозу, трохи білка і жиру, і все це допомагає уповільнити відтік рідини зі шлунку.

Молоко також містить натрій, який утримує воду в організмі, що призводить до зменшення вироблення сечі. Те ж саме можна сказати й про пероральні регідратаційні розчини, які використовуються при лікуванні діареї. Вони містять невелику кількість цукру, а також натрію і калію, які можуть затримувати воду в організмі.

За словами експертів, це дослідження говорить нам, що електроліти – такі як натрій і калій – сприяють кращій гідратації, а калорії в напоях призводять до уповільнення спорожнення шлунка і, отже, до затримки сечовипускання.

Що посилить спрагу

Проте, слід звернути увагу на те, напої з високим вмістом цукру, такі як фруктові соки або солодкі газовані напої, діють не так, як напої з невеликою кількістю цукру і меншою мірою сприяють втамовування спраги.

Алкоголь теж діє як сечогінний засіб, який змушує організм виробляти більше сечі, тому, при вживанні алкогольних напоїв, гідратація буде залежати від загального обсягу випитої рідини.

Джерело

COVID-19 Live