fbpx

Продукти харчування та безалкогольні напої є найважливішою статтею витрат українських домогосподарств. Згідно з даними NielsenIQ, наші східні сусіди витрачають на покупку в середньому 157 євро на місяць. Аналіз цього інституту показує, що вміст кошиків і купівельні переваги українців за деякими категоріями відрізняються від наших. 

Як зазначають експерти NielsenIQ, структура місячних витрат домогосподарств в Україні та Польщі виглядає по-різному. В Україні домінуючу частку займають кошти, що виділяються на продукти харчування та безалкогольні напої (46%), які в Польщі становлять лише 28%. Водночас українці витрачають меншу частину свого домашнього бюджету на оренду та комунальні послуги (вода, електрика, газ тощо), транспорт, обстановку дому, відпочинок та культуру, а також проживання в готелях та харчування в ресторанах.

Що стосується продуктів харчування для наших східних сусідів, то є три категорії: молочні продукти, делікатеси (до яких належать солодощі та закуски) та безалкогольні напої. Частка цих трьох товарних груп у витратах становить відповідно: 24, 21 та 16 відсотків. 

Українці люблять розчинну каву та розсипний чай

Якщо ви хочете підлаштувати асортимент під очікування українських покупців, то варто знати, що їхні переваги відрізняються від уподобань поляків. Це чітко видно в таких категоріях, як кава та чай. В Україні найбільшу частку ринку займає розчинна кава (45 відсотків), а в Польщі – № 1 з 43 відсотками є мелена кава.

Що стосується чаю, то наші східні сусіди найчастіше обирають розсипний чай (в Україні цей сегмент утричі більший, ніж у Польщі, вони становлять 36 відсотків, у нас – 12 відсотків). З іншого боку, коли йдеться про експрес-чай, українці частіше, ніж поляки, вибирають менші пакети (містить менше 40 пакетиків). 

У випадку з молочними продуктами також є деякі відмінності. Прикладом є сир, який в Україні є набагато поширенішим продуктом, використовується практично щодня і представлений більшою кількістю брендів, ніж у Польщі. 

– Щоб добре адаптувати пропозицію до потреб українських клієнтів, необхідно також враховувати, що деякі з них мають обмежені можливості щодо приготування та зберігання їжі. Тому їм слід забезпечити правильний вибір локшини швидкого приготування та чистих страв, сухих сніданків чи повноцінних готових страв, – наголошує Ірина Гарслян , директор зі стратегічного розвитку NielsenIQ в Україні.

У той же час для деяких українців харчування в кафе може бути надто дорогим. І вони будуть шукати на полицях магазинів необхідні під час приготування продукти, наприклад, соуси та спеції. – Деяким з них знадобляться й поживні продукти, які добре підійдуть для подорожей і не потребують зберігання в холодильнику, наприклад, твердий сир чи печиво, – додає Ірина Гарслян.

Джерело

COVID-19 Live