fbpx

Все більше людей шукає роботу. Водночас побільшало і реєстрацій нових компаній, хоча вакансій досі не вистачає. Про це свідчать результати дослідження Опендатаботу.

Наразі на Work.ua розміщено 18 568 оголошень про пошук працівників. Це у понад 3 рази більше, аніж було у перші тижні після початку війни.

За даними сервісу пошуку роботи для ІТ-спеціалістів Djinni, за перший місяць війни кількість вакансій суттєво скоротилася, й наразі починає відновлюватися — хоча й не так стрімко, як кількість фахівців у пошуку роботи. Наразі на сайті розміщено 47 284 резюме, натомість кількість вакансій становить 15 339.

За даними сервісу пошуку роботи за кордоном Jooble, кількість вакансій за останній місяць поступово зростає. Наразі на сайті розміщено 32 720 оголошень про пошук працівників. Це в 1,3 раза більше, аніж було у перші тижні після війни, та майже удвічі менше, аніж було наприкінці лютого (61 563).

За даними OLX Робота, кількість вакансій на робітничі спеціальності зросла до 32 855, однак це все ще майже удвічі менше, аніж в останній довоєнний тиждень. Крім того, пропозицій роботи все ще втричі менше за кількість відгукувачів — їх аж 99 541.

Однак, стабільно зростає кількість нових бізнесів. Загалом від початку війни в Україні зареєстровано 28 442 фопи та 4 584 нових компаній.

За даними української компанії з автоматизації закладів Poster POS, у порівнянні з останнім довоєнним тижнем наразі в Україні працює 68% закладів харчування, які генерують 70% прибутку. Кількість замовлень таксі, за даними сервісу Бонд, відновилась лише на третину від довоєнних показників — 37%. За даними Хорошоп, кількість продажів товарів на онлайн-майданчиках зросла до 85% від довоєнних показників. Для порівняння, в перші дні війни продажі впали аж до 7%.

Джерело

COVID-19 Live