fbpx

Багато підприємств у світі постраждали від кризи, спричиненої пандемією COVID-19, тому рівень безробіття порівняно з минулим роком збільшився майже удвічі.

Про це пише Делойт в своєму дослідженні, проведеному спільно з Американською торговою палатою в Україні.

Опитування щодо потенційних зарплат у 2020 році проводилося у період з 1 по 19 червня. У ньому взяли участь 22 компанії.

Серед респондентів – майже половина (45%) топ-менеджерів та HR-директорів, 36% керівників середньої ланки і HR-менеджерів, а також старші HR-фахівці, HR-фахівці та представник фінансової функції.

Результати дослідження:

  • 44% респондентів вважають, що їхня організація буде здатна виконати наявний план діяльності на 2020 рік.
  • При цьому більше половини (63%) організацій планують або вже провели перегляд цілей на місяць/квартал/рік для персоналу у зв’язку з пандемією та спадом економіки.
  • Половина респондентів планує проводити або вже провела регулярний перегляд заробітних плат без змін, а майже третина (23%) відтермінувала перегляд хоча б для однієї категорії персоналу.

Зарплати. Частіше за все зменшення відсотку перегляду заробітних плат відбувалося для топ-менеджерів та працівників офісу, а збільшення відсотку – працівникам виробництва.

Переважна більшість респондентів позапланово не підвищувала і не зменшувала рівень заробітних плат.

Половина компаній респондентів, де існує програма короткострокового стимулювання, планує виплачувати бонуси співробітникам без змін.

Плани. Понад 80% компаній розробляють або вже розробили план дій після виходу з карантину і лише 9% ще не займалися його розробкою. Зокрема, в якості посткарантинних дій більшість опитаних організують офісне приміщення для можливості соціального дистанціювання співробітників, посилять заходи безпеки, забезпечать працівників додатковими засобами захисту, а також дозволять працювати з дому.

Персонал. 64% компаній планують підтримувати поточну чисельність персоналу і лише 14% опитаних зазначили, що будуть вдаватися до скорочень персоналу в рамках хоча б однієї категорії.

Джерело

COVID-19 Live