fbpx

Тема фінансового управління є надзвичайно важливою. Адже минулий рік – це рік, коли всі 1420 громад вперше за всю історію незалежної України почали працювати в рівних умовах. Усі міські, селищні, сільські територіальні громади мають однаковий статус, рівні повноваження та однакові за переліком податкові надходження. Це дає нам можливість більш об’єктивно і системно оцінювати результати децентралізації в цілому та фінансової зокрема.

Ангела Бочі, заступниця керівника Програми DOBRE, зауважила, що таке дослідження раніше було проведено у 75 громадах перших трьох когорт у Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській областях. Наразі оцінку фінансового управління провели у 25 громадах IV когорти у Чернівецькій, Чернігівській та Запорізькій. 

«Методологія нашого дослідження полягала в оцінці ряду сфер, які впливають на фінансове управління. Це і платежі, і управління коштами, як відбувається бюджетний процес у громадах, управління активами, закупівельна діяльність, бюджетна звітність та системи внутрішнього контролю, які впроваджуються у громадах. За результатами цього оцінювання кожна громада отримала звіт із рекомендаціями, як краще керувати власними фінансами».

Результати моніторингу презентувала Ольга Шубіна, спеціалістка з фінансового управління та місцевих бюджетів DOBRE, та Юрій Кузько, експерт Програми DOBRE з публічних закупівель.

«Хочу подякувати Програмі DOBRE за рік плідної роботи, за ті результати, які маємо. На початку нам здавалося, що ми багато знаємо. Але ми зрозуміли, що є куди вдосконалюватися, – зазначив голова Коропської громади Володимир Куніцин. – Спільно з Програмою DOBRE провели роботу з покращення фінансового стану і зменшення залежності від державного бюджету.  Зокрема, суттєві надходження ми відчули від ефективної роботи Центру надання послуг та від збільшення кількості послуг на 10%. Це дало майже у два рази збільшити надходження до бюджету».

.

COVID-19 Live