fbpx

Чи дійсно щастя не можна придбати за гроші?

Учені з Пенсільванського університету спростували твердження, що щастя неможливо придбати за гроші. Про це пише National Academy of Sciences.

Згідно з попередніми даними, щастя людини вимірюється певним рівнем її фінансового доходу. Однак науковець Метт Кіллінгсворт отримав інші результати. Зокрема, він виявив, що не існує межі, після якої гроші втратили би значення для людини. 

Він пояснив це тим, що попередні дослідження базувалися на загальному рівні добробуту та задоволеності життям. Водночас нові дані оцінюють не тільки нинішній рівень добробуту, а й вже пережитий. 

У дослідженні взяли участь понад 30 тисяч осіб віком від 18 до 65 років. Під час експерименту вони розповідали про свої почуття та емоції. Респонденти заповнювали форми за допомогою додатка. Анкета містила такі запитання: “Як ви почуваєтесь зараз?”, “Наскільки ви загалом задоволені життям?” з варіантами відповідей від “дуже погано” до “дуже добре”, від “зовсім ні” до “надзвичайно”.

Всього науковці отримали понад 1700 звітів, що дозволило вченому зіставити результати аналізу з середнім рівнем добробуту кожного з учасників.

Кіллінгсворт зазначив, що відчуття добробуту та щастя зміцнюється разом з ростом доходу. На думку науковця, це пояснюється тим, що людина відчуває більше контролю над своїм життям зі збільшенням доходів. Однак вчений зазначив, що під час дослідження люди, які ототожнювали гроші й успіх, були менш щасливими за тих, які цього не робили.

Раніше учені розповіли, скільки людині потрібно грошей для щастя. 

Джерело

COVID-19 Live