fbpx

За останні два десятиліття льодовиковий покрив Гренландії втратив колосальні 4700 гігатонн льоду, цього достатньо, щоб зануритися . США під півметра води. 

Цей висновок ґрунтується на датському аналізі даних із супутників Gravity Recovery And Climate Experiment (GRACE), зібраних з квітня 2002 року по серпень 2021 року.

Втрата льоду такого масштабу, пояснили дослідники, спричинила приблизно 0,47 дюйма (1,2 сантиметра) глобальному підвищенню рівня моря лише з 2002 року.

Дослідження надано через Данський метеорологічний інститут, Національний космічний інститут, а також веб-сайт Геологічної служби Данії та  Полярний портал Гренландії  .

Крижаний щит Гренландії втратив колосальні 4700 гігатонн льоду за останні два десятиліття, попереджає дослідження, цього достатньо, щоб занурити США під 1,5 фута води. На фото: збільшення та втрати маси від льодовикового щита Гренландії в серпні 2021 року порівняно з базовим рівнем у квітні 2002 року

This finding comes from a Danish analysis of data from the Gravity Recovery And Climate Experiment (GRACE) satellites collected from April 2002–August 2021

Цей висновок ґрунтується на датському аналізі даних із супутників Gravity Recovery And Climate Experiment (GRACE), зібраних з квітня 2002 року по серпень 2021 року.

Втрата льоду в такому масштабі, як пояснили дослідники, спричинила приблизно 0,47 дюйма (1,2 сантиметра) до глобального підвищення рівня моря лише з 2002 року.

Насправді, дослідження 2019 року, опубліковане в журналі Nature, підрахувало, що — при нинішніх рівнях потепління — Гренландія (на фото) сприятиме зростання глобального рівня моря приблизно на 3–5 дюймів (7–13 сантиметрів) до кінця століття.

ВЕЛИКА БЛАГОДАТЬ 

Експеримент із відновленням тяжіння та кліматом (GRACE) був спільною місією NASA та Німецького аерокосмічного центру.

Два супутники — GRACE-1 і -2, або «Том» і «Джеррі» — проводили вимірювання гравітаційного поля Землі.

Дивлячись на те, як ці показники змінювалися на таких тілах, як льодовиковий щит Гренландії з часом, вчені можуть визначити, скільки маси втратив льодовиковий лід. 

«Дані показують, що більшість втрат льоду відбувається вздовж краю льодовикового щита», — пишуть дослідники на своєму сайті.

На краях, пояснили вони, «незалежні спостереження також вказують на те, що лід стоншується, що фронти льодовиків відступають у фіордах і на суші, і що спостерігається більший ступінь танення з поверхні льоду.

Але високо в центральній частині льодовикового щита супутники GRACE показують, що маса льоду невелика. Інші вимірювання свідчать про те, що це пов’язано з невеликим збільшенням кількості опадів/снігопадів».

За даними дослідників NASA, втрата льоду особливо велика уздовж узбережжя Західної Гренландії, де потепління підземних вод прискорює танення льодовиків.

Втрата льодовикових щитів Гренландії та Антарктики є однією з основних причин підвищення рівня моря, викликаного зміною клімату, повідомило NASA. 

Вважається, що разом ці льодовикові маси містять близько 99 відсотків загальних світових запасів прісної води.

Там, де весь антарктичний льодовиковий щит розтане, це підвищить глобальний рівень моря приблизно на 200 футів (60 метрів), повідомили в Національному центрі даних про сніг і лід США.

Тим часом, якщо льодовиковий щит Гренландії зникне, він випустить достатньо води, щоб підвищити глобальний рівень моря на 24 фути (7,4 метра). 

Насправді, дослідження 2019 року, опубліковане в журналі Nature  , підрахувало, що при нинішніх рівнях потепління Гренландія внесе приблизно 3–5 дюймів (7–13 сантиметрів) у глобальне підвищення рівня моря до кінця століття.

Дослідження надано через Данський метеорологічний інститут, Національний космічний інститут, а також на веб-сайті Полярного порталу Гренландії та Геологічної служби Данії. 

«Дані показують, що більшість втрат льоду відбувається вздовж краю льодовикового щита», — пишуть дослідники на своєму сайті. На фото: лід втрачається з різною швидкістю з різних басейнів

«Як правило, на кожен сантиметр підвищення глобального рівня моря ще 6 мільйонів людей піддаються прибережним повеням по всій планеті», — сказав NASA вчений з клімату Лідського університету та автор статті 2019 року Ендрю Шеперд. 

«Згідно з нинішніми тенденціями, танення льоду в Гренландії спричинить затоплення 100 мільйонів людей щороку до кінця століття, тобто загалом 400 мільйонів».

Повні результати поточного дослідження опубліковані на сайті Polar Portal .

Втрата льодовикових щитів Гренландії та Антарктики є однією з основних причин підвищення рівня моря, викликаного зміною клімату, повідомило NASA. 

Джерело

COVID-19 Live