fbpx

В Україні чоловіки п’ють удвічі більше алкоголю, аніж жінки. А ще 79% українців стверджують, що локдауни і карантин не вплинули на кількість споживання «градусу».

Такими є результати соціологічного дослідження від Українського інституту майбутнього та «Нью Імідж Маркетинг Груп», яке представили сьогодні, 7 червня.

П’ють однаково у всіх регіонах

Серед всіх опитуваних 35% відповіли, що взагалі не вживають алкоголь, 22% – тих, хто споживає алкогольні напої лише кілька разів на рік, ще стільки ж 1-2 рази на тиждень. Водночас 9% респондентів зізналися, що п’ють «градус» щодня.

За даними дослідження, 26% чоловіків стверджують, що взагалі не вживають спиртні напої. Серед жінок таких 43%. З них понад половина – старшого покоління.

Щодо регіонів, де алкогольні напої користуються найбільшою популярністю, то доктор соціологічних наук Олександр Шульга зауважив, що у всіх областях показники приблизно однакові.

«Центр, південь, північ, схід і захід рівномірно вживають алкоголь. Немає такого, щоб хтось пив менше, а хтось – більше», – пояснив він, опираючись на дані дослідження.

Як пандемія вплинула на кількість випитого

Серед респондентів, що вживають алкоголь, 82% кажуть, що локдаун жодним чином не вплинув на кількість споживання напоїв. Тільки 6% чоловіків та 3% жінок почали куштувати «гарячі» напої частіше. Зате  8% чоловіків та 6%  жінок, навпаки, почали пити менше.

«Загалом і чоловіки, і жінки відповіли, що частота вживання алкоголю під час локдаунів не змінилася», – додає Олександр Шульга.

Стан здоров’я або добрий, або дуже добрий

За словами Олександра Шульги, більшість українці оцінюють свій стан здоров’я як задовільний. Серед всіх опитаних 3% вважають, що мають погане здоров’я,  8% –  що відмінне

«Тобто у нас третина респондентів відповідає, що їхній стан здоров’я або гарний, або дуже гарний», – коментує соціолог.

Цікаво, що почуваються добре 29% жінок та 40% чоловіків. А от поганим свій стан здоров’я уважають 17% жінок та 10% чоловіків.

«Статистика показує, що чоловіки вживають алкоголь частіше, втім, стан здоров’я оцінюють як добрий. Це можемо пояснити тим, що середній вік жінок –більший, ніж у чоловіків, які живуть в Україні менше», – резюмував Олександр Шульга.

Під час дослідження опитали 2 тисячі респондентів віком від 18-ти років та старше із квотним відбором за віком, статтю та населеним пунктом. Статистична похибка – 2%.

Джерело

COVID-19 Live