fbpx

Нове дослідження за участю Університету Ноттінгема Трента (NTU) показало, що в періоди самоізоляції під час карантину COVID-19, цифровий контакт особливо шкідливий для молодих людей.

Дослідження, яке очолив Кентський університет, було зосереджено саме на соціальній ізоляції на ранніх етапах пандемії, коли діяли обмеження на особисте спілкування, широкі карантинні заходи та дистанціювання. 

Дослідження, опубліковане New Media and Society, свідчить про те, що відео- або текстові додатки для обміну повідомленнями, можуть мати негативний вплив на психічне самопочуття молодих людей старше 16 років, А спілкування через відеочати було найгіршим

Незважаючи на юридичні наслідки та наслідки для здоров’я, контакт віч-на-віч все ще позитивно пов’язаний із благополуччям, порівняно з цифровим контактом. Уразливість суспільства до COVID-19 зменшила спілкування віч-на-віч , але, як не дивно, власну вразливість людей — ні. 

Результати показують, що люди прагнули не обривати соціальні зв’язки, зберігаючи фізичну дистанцію, незважаючи на відчутні витрати їх благополуччя.

Дослідження є частиною більшого міжнародного проекту, який очолює психолог доктор Бахар Тунчгенч зі Школи соціальних наук НТУ, який включає дані зі 110 країн.

Доктор Тунчгенч сказав: «Ми знаємо, що особистий контакт має багато переваг для соціального спілкування, взаємодії та благополуччя. Але в той час, коли особистий контакт потенційно становив загрозу здоров’ю та безпеці нас та інших , чи замінить цифровий контакт його переваги?

З можливістю подальшої соціальної ізоляції протягом зимового періоду, ці результати є критично важливими, щоб стимулювати політику підтримки фізичного та психічного стану людей здоров’я».

Перший автор дослідження, доктор Марта Ньюсон із Кентської школи антропології та охорони природи, сказала:

«Люди, як високосоціальний вид, здатні адаптувати більшу частину своїх соціальних взаємодій до онлайн-режимів, але наше дослідження показує, що не всі наші соціальні потреби можна повністю задовольнити в Інтернеті. Ми виявили, що в кінцевому підсумку цифрові контакти не сприяють добробуту так, як це робиться в особистому спілкуванні.

«Крім пандемії COVID-19, нам потрібні додаткові дослідження, щоб вивчити вплив, який може мати знижена фізична взаємодія на молодих людей, і наслідки тривалого ізольованого цифрового контакту».

Дослідницьку роботу під назвою «Цифровий контакт не сприяє добробуту: міжнаціональне опитування під час пандемії COVID-19» опубліковано New Media and Society .

Джерело

COVID-19 Live