fbpx

Вчені представили дослідження, згідно з яким Південна півкуля Землі в майбутньому зіткнеться з більш тривалими і потужними посухами, а річна кількість опадів може знизитися на 30% в порівнянні з нинішнім рівнем.

Про це пише phys.org.

Згідно зі сценарієм зміни клімату, якщо не буде докладено зусиль щодо скорочення викидів вуглецю, між 2050 роком і кінцем століття глобальні середні температури перевищать доіндустріальні значення на 3°С.

«Аналогічна картина спостерігалася в середині пліоцену 3 млн років тому, коли рівні вуглекислого газу в атмосфері становили 400 частинок на мільйон, а температура поверхні моря в Північній півкулі зросла на 9°С і на 4°С в Південній півкулі», — йдеться в повідомленні.

Результати моделювання свідчать, що в цьому випадку відбудуться помітні зміни в кількості літніх опадів в субтропічному поясі. В результаті тропіки та субтропіки Південної півкулі виявляться схильні до катастрофічних посух.

Згідно зі звітом, опублікованим в липні Всесвітньою метеорологічною організацією (ВМО), до 2024 року середня глобальна температура повітря може піднятися більш ніж на 1,5°С в порівнянні з доіндустріальним рівнем. Окрім цього у наступні 5 років різним регіонам Землі загрожують масштабні повені і посухи.

Актуальну та точну метеокартину на ваших полях дізнавайтесь з даних сервісу агропогоди «Метео Фарм».

Джерело

COVID-19 Live