fbpx

Згідно з дослідженням Deloitte, засновниками фінтех-компаній є лише 7% жінок світу. Водночас з кожним роком ця цифра особливо не змінюється.

Кількість компаній індустрії FinTech, які очолюють жінки, за останнє десятиріччя зростає доволі повільно, пише Finextra із покликанням на дані Deloitte.

Про що свідчить статистика

У 2019 році 12,2% із 3017 нових стартапів були засновані або очолювані жінками. Цікаво, що 2010 року цей показник становив 10,9%, тобто ріст не дуже суттєвий. У 2019 році стартапи, засновані винятково жінками, становили 3,1% від загальної їхньої кількості.

Аналогічна картина спостерігається і в питанні щодо фінансування фінтех-компаній:

  • стартапи, які очолюють жінки, залучили 11,2% від загального об’єма фінансування розміром у 40 мільярдів доларів у 2019 році. У 2015 році цей показник становив 6,2%;
  • упродовж цього періоду (з 2015 року по 2019 рік) частка загального фінансування фінтех-компаній, заснованих тільки жінками, зросла з 0,6% до 1,3%.

FinTech-стартапи, засновані жінками, у середньому залучали капіталу на 50% менше, ніж компанії, які створили чоловіки. Водночас, підприємства, до складу керівництва яких входять і чоловіки, і жінки отримали лише на 3% менше фінансування, ніж фірми, очолювані лише чоловіками.

Як вирішити питання гендерної нерівності

У дослідженні Deloitte зазначено, що для вирішення проблеми трьом зацікавленим сторонам екосистеми FinTech – інвесторам, засновникам і фінансовим інституціям – потрібно об’єднати свої зусилля й взяти на себе зобов’язання змінитися.

Їм доведеться співпрацювати, щоб забезпечити однаковий доступ до всіх форм капіталу: людському, фінансовому й соціальному,
– йдеться у звіті Deloitte.

Джерело

COVID-19 Live