fbpx

Завдання рекрутера – підібрати не просто «робота», який виконує в компанії певні функції. Його мета – знайти працівника, що без проблем увіллється в наявний колектив, який відрізняється низкою якостей, що не мають стосунку до роботи. Ті рекрутери великих національних і міжнародних компаній, які найбільше «знають», шукають фахівців на job-порталі grc.ua.

З огляду на це, й будується процедура співбесіди. Професійні якості – лише один з аспектів, які оцінюються. Для багатьох це стає неприємним сюрпризом, адже, здавалося б, ви показали себе як справжній професіонал своєї справи, а роботу запропонували іншому.

Аби уникнути такого неприємного результату, потрібно щонайменше не говорити деякі фрази. Щойно ви їх вимовляєте, одразу ж отримуєте мінус від рекрутера.

«Моя попередня робота була поганою»

Неважливо, в якому контексті ви це говорите: будь то розмова про начальника, колег, офіс, завдання. Весь негатив, отриманий у попередній компанії, має там і залишитися. Звичка скаржитися і шукати винних – це риса, якої, як вогню, бояться роботодавці. Якщо і згадуєте про колишню роботу, розповідайте про корисний досвід, набутий там.

Зрештою, навіть негатив можна подати як позитивний момент. Наприклад, замість «мій колишній керівник-недотепа давав постійно купу завдань з дедлайнами на вчора» скажіть «на попередній роботі я розвинув стресостійкість і навчився швидко виконувати завдання, оскільки постійно потрібно було виконувати термінові доручення».

«У мене немає жодних запитань»

Йдеться про завершальний етап співбесіди, коли рекрутер запитує, чи цікавить вас що-небудь ще. Деякі пошукачі бажають якомога швидше закінчити дискусію, заощадивши і свій час, і час інтерв’юера. Однак таке рішення стане негативним дзвіночком для рекрутера.

Компаніям потрібні працівники з критичним мисленням, які дійсно вникають у суть роботи фірми. Якщо у вас не буде запитань, інтерв’юер може подумати, що ви або не дуже зацікавлені в роботі, і вас цікавить тільки зарплата, або ви просто недостатньо кваліфіковані, щоб вникнути в робочі процеси.

«О, маєте чудовий вигляд!»

Спроби підлизуватися до рекрутера розцінюються негативно. Вони дають зрозуміти, що пошукач намагається компенсувати будь-які свої недоліки лестощами. Якщо ви бажаєте почати розмову компліментарно, зазначте щось, пов’язане з компанією. Похваліть офіс фірми, скажіть, що ви читали багато позитивних відгуків і дуже хочете продовжити кар’єру саме в цьому місці.

«Робота для мене важлива, але сім’я в пріоритеті»

Деякі пошукачі на запитання про пріоритетність відповідають чесно, намагаючись цією чесністю завоювати рекрутера. Може бути, по-людськи інтерв’юер оцінить ваш вчинок, але ось робочі приписи змусять його поставити вам мінус.

Сім’я, можливо, для вас і найважливіше, але на співбесіді все ж краще зрівняти її з кар’єрою.

«Працюючи у вашій компанії, я хочу багато чого навчитися»

Звучить необразливо, ось лише ці слова допустимі, якщо ви перебуваєте на старті кар’єри. Якщо ви більш-менш досвідчений фахівець, маєте прийти до роботодавця вже з багажем знань, які використовуватимете на благо компанії. Подібні фрази можуть навести рекрутера на думку про те, що ви розглядаєте цю контору як трамплін до чогось більшого, як тимчасовий «привал». Акцентуйте увагу на тому, що ви можете дати компанії, а не отримати.

«Я так нервую»

Й одразу пробоїна у вашому іміджі стресостійкої людини! Можна зрозуміти, що деякі пошукачі намагаються перевести розмову в дружнє русло, прибрати атмосферу офіціозу. Однак краще це робити під час обговорення робочих моментів, а не з метою показати себе з поганого боку. Та й взагалі, не забувайте, що співбесіда – це формальний захід. Тримайте марку врівноваженого, впевненого в собі професіонала.

«Це зазначено в резюме»

Будьте впевнені, що рекрутер вивчив ваше резюме перед бесідою. До речі, а у вас вже є резюме на grc.ua? grc.ua – топовий job-портал, на якому найбільші національні та міжнародні компанії розміщують свої вакансії. Ба більше, зазвичай це резюме перебуває перед очима співрозмовника прямо в момент розмови. Однак не забувайте, що фахівець хоче оцінити ваші комунікативні здібності. Крім того, іноді рекрутер хоче отримати більш повну інформацію, ніж кілька рядків на аркуші паперу. Фраза про те, що це ж є в резюме, може сприйматися навіть як грубість.

«Почекайте одну хвилинку»

Така фраза буде виправдана хіба що тоді, коли вам захотілося в туалет або трапилося щось дійсно важливе і непередбачене. Звичайний дзвінок або повідомлення не мають відволікати вас від бесіди. Ставлячи розмову на паузу, ви демонструєте своє зневажливе ставлення до співбесіди.

Висновок

Співбесіди – це не так страшно, як може здатися. Їхньою особливістю є те, що бесіди зазвичай проходять за заздалегідь підготовленими скриптами, тож ви можете завчасно оцінити підводні камені й виробити стратегію. Підготовка – ключ до успіху!

Джерело

COVID-19 Live