fbpx

Факт: якщо ви не забуваєте про вправи для стимуляції свого мозку, то з плином часу в ньому створюється все більше нервових зв’язків. Чому це дійсно важливо? Можна провести порівняння з базою даних, в якій інформація може бути або чітко структурована, або ж хаотично «розкидана». Власне, все так чи інакше зводиться до інтелектуального здоров’я людини, тому саме ця тема буде головною в нашому новому матеріалі.

Зростаюча активність мозку стимулює подачу крові, збагаченої киснем, і це позитивно впливає на діяльність нашого суперкомп’ютера, можливості якого справді вражають. Без активності неможливий розвиток, тому регулярні тренування та навантаження повинні уберегти від рутини, що не тільки стомлює, але й не приносить ніякої користі, призводячи до мінімального залучення наявного ресурсу. Ми зібрали найцікавіші та найпростіші вправи, які дозволять уникнути стагнації, та ви завжди можете доповнити цей перелік самотужки.

Виконуйте силові та інтервальні тренування з акцентом на кардіо. Вчені проводили спостереження, тому результати заслуговують уваги. Найкращі дані були зафіксовані у тих, хто їздив на велосипеді, плавав та бігав підтюпцем. Як підсумок: відбувається активне створення додаткових кровоносних судин або нових зв’язків між нейронами, і це той стимул, яких може стати ковтком свіжого повітря для виконання важливого завдання (цілеспрямоване підвищення працездатності головного мозку). Що стосовно інших видів спорту, де інтенсивність не настільки висока (ходьба, йога)? Позитивні моменти є і там, але активність мозку значно поступається згаданому вище.

Змінюйте темп при виконанні звичних дій. Кожен з нас виконує одні й ті ж самі завдання інакше, і це відбувається не тільки завдяки відмінностям стосовно багажу знань, оточення чи можливостей, бо всі ми також живемо у різному темпі. Реалізовуєте все без поспіху? У такому випадку спробуйте усвідомлено прискоритися – це призведе до дійсно корисного струсу, причому не стільки фізичного плану, скільки розумового (доведеться змінювати звичний хід дій). Звісно, те ж саме стосується і тих людей, хто звик все виконувати швидко (наприклад, мити посуд, прибиратися вдома тощо), тоді актуальним стане уповільнення.

Міняйте робочу руку. Не секрет, що у багатьох із нас одна з рук – неробоча, бо нею незвично виконувати навіть елементарні дії (це вже не кажучи про банальне «ігнорування» на користь звичного підходу). Ця вправа чудово підійде для виконання будь-яких обов’язків по дому (прибирання, полив квітів) та занять спортом (теніс, фризбі). Власне, ви можете спробувати навіть зуби почистити іншою рукою – ваш мозок буде вдячний за ці раптові зміни.

Задійте стопи. Ми відійшли до найбільш незвичних фізичних вправ нашого переліку, бо вам прийдеться… використовувати ноги там, де зазвичай вони зовсім не потрібні. Кращий варіант – спеціально розкидати невеличкі предмети по квартирі, після чого «забути» про існування рук, використовуючи лише стопи, також можна обережно «метати» подушки чи будь-що інше з полу на ліжко чи диван (важливо: погром влаштовувати необов’язково). Якщо вам ці вправи здаються смішними, то у вчених є дуже переконливі докази: в наших стопах розташовується вражаюча кількість нервових закінчень, і вони безпосередньо взаємодіють не тільки з мозком, але також і з іншими частинами тіла. Це як раз той самий стимул, який є головною темою матеріалу.

Який метод можна вважати найбільш ефективним? Той, що забезпечує чергування сильної концентрації уваги з достатньо легкими та звичними діями – завдяки цьому досягається не тільки певний баланс, але також і контраст (він як раз те, що треба для стимулу). При виконанні будь-яких вправ для мозку слід ставити на перше місце емоційний фон, бо жага нових емоцій – не менш важлива мета, ніж сам факт тренування, тому можна сміливо експериментувати, розбавляючи рутинні дії чимось новим.

Джерело

COVID-19 Live