fbpx

Першою зустріччю в м. Києві розпочали 07 грудня 2021 року новий міжнародний проект Mini EcoSystem Regional Networks, що отримав грант Європейського Союзу в рамках програми Erasmus+ (European Union Erasmus+ Programme – KA220-ADU – Cooperation partnerships in adult education PROJECT NUMBER 2021-1-BGO1-KA220-ADU-000033670).

Потужний міжнародний консорціум (National Association of Municipal Clerks in Bulgaria, Wyzsza Szkola Turystyki i Ekologii Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej (Poland), Centro Internazionale per la Promozione dell’Educazione e lo Sviluppo Associazione CEIPES (Italy), Interdisciplinary Network of Special and Intercultural Education “Include” Include (Greece}, Kyiv Business School Kyiv Business School / MBA in Ukraine) працюватиме над створенням освітньо-консультаційного центру з бізнес освіти для підприємців місцевих громад.

Українські команди дедалі все ефективніші у якісному підході до написання важливих для розвитку нашої країни проектів. Це дає змогу не лише отримати чудовий досвід від європейських колег, а і поширити свої власні успішні практики (а їх в Україні не так й мало!!!).

Наша команда проекту надзвичайно вдячна гостям Kick-off Meeting – голові Erasmus+ Office in Ukraine пані Світлані Шитіковій та Прем‘єр-міністру України (2005-2006 років), професору Юрію Єханурову за високопрофесійну експертну підтримку проекту, а також керівнику громадського медіа-проекту  “Український соціологічний портал”          Артему Горбенко за його медіа підтримку.

Символічно, що перша зустріч партнерів з 5 країн відбулась у Києві, коли Україна відзначає День місцевого самоврядування. Сподіваємось, що його результати започаткують якісні зміни в розвитку підприємництва в місцевих громадах країн, що співпрацюватимуть в рамках консорціуму, а також стануть допомогою у саморозвитку усіх зацікавлених громадян ЄС.

Проект спрямований на обмін досвідом щодо системної практичної підготовки лідерів місцевих громад, самозайнятих громадян, мікропідприємців для сталого розвитку територій.

Очевидно, що для сталого розвитку економіки регіону потрібен постійний і сталий приріст новостворених мікро- малих та середніх підприємств (ММСП), новостворених інноваційних робочих місць, розвиток локальної інфраструктури. Територіальні громади сьогодні відчувають гостру потребу в висококваліфікованих фахівцях для системної розбудови та розвитку всіх видів підприємництва. Особливо започаткування та розбудови  еко спрямованого підприємництва (кругова економіка, ВДЕ, зелений бізнес, еко фермерство, тощо), соціального підприємництва, та підприємництва в «срібній економіці» для людей 50+. 

Тому системна і доступна бізнес освіта для майбутніх підприємців в територіальних громадах є основою для розвитку локальних економік та вирішення багатьох соціальних питань жителів міст та сіл в кожній країні. Особливо це важливо для соціально вразливих верств населення: молоді 18+ та людей “срібного віку”, тобто людей 50+. Тому ми в своєму проекті акцентуємо увагу на професійній підготовці саме цих категорій громадян. Вони мають мати можливість бути активними підприємцями в національних економіках, як  активні члени суспільства, а не як пасивні споживачі. І наш проект в цьому їм практично допоможе.

По завершенню роботи Проекту передбачається створення в територіальних громадах міні екосистем розвитку  підприємництва,  що включає в собі:

– міжнародну навчальну платформу з бізнес освіти для підприємців;

– бізнес інкубатор для започаткування підприємництва; (робить нац. команда самостійно)

– платформу з надання консультацій підприємцям та форум для горизонтального обміну інформацією та досвідом,

– проектний офіс  з досвідченими грант менеджерами (робить нац. команда самостійно)

– ко-воркінг центр з комплексного обслуговування діючих підприємців (робить нац. команда самостійно).

Девіз нашого проекту – «Практики – практикам, практичні поради для застосування в сучасному підприємництві». !!!

Плідна співпраця міжнародної команди  нашого Проекту за підтримки Програми ЄС ЕРАЗМУС + дуже потрібна підприємцям наших країн, вони вже з надією чекають на результати нашої роботи. В добрий путь !!!

Бажаємо успішної роботи проекту та чудовій українській команді професіоналів – Віктору Тиркало, Марії Цедік та Ярославу Головку та партнерам. Попереду у нас ще не одна перемога.

#ErasmusUA #Erasmus+ #MiniEcoSystemsRNet                

Дякуємо учасникам стартової зустрічі за конструктивну дискусію!

COVID-19 Live