fbpx

Європейська рада з подорожей прогнозує поступове подорожчання перельотів

Бюджетні авіаперельоти можуть припинитися через пандемію COVID-19. Про це йдеться у звіті, опублікованому Європейською Радою з подорожей (ETC).

У звіті стверджується, що витрати на авіаперельоти за останні два десятиліття знизилися, при цьому середні світові витрати на міжнародні поїздки в усіх напрямках у 2019 році знизилися на 17% в порівнянні з рівнем 2000 року.

Дослідження ETC також показує, що зниження цін відбулося через більш появи на ринку дешевших авіаквитків. Це пропорційно збільшило кількість поїздок і дозволило простіше здійснювати короткі подорожі й перельоти в інші міста і країни на вихідних.

“Вартість авіаперельотів у 2020 році неймовірно знизилася через різке збільшення числа випадків COVID-19. Це могло статися через спробу постачальників авіаперевезень відновити подорожі: компанії активно продавали дешеві місця, оскільки більшість людей не могли літати”, — зазначають на сайті.

Однак аналітик Джеймі Бейкер заявив, що за тарифами зі знижкою вже тепер “потрібно полювати”.

“Твердження про те, що ера недорогих подорожей підійшла до кінця, звучать все частіше і виходять з різних джерел”

Ера бюджетних подорожей добігає кінця, - прогноз ETC
Лоукост-перевезення критикують за шкоду навколишньому середовищу

З іншого боку, генеральний директор Lufthansa Карстен Шпор зазначив, що зростання цін на авіаперельоти матиме позитивний ефект. За його словами, умовний квиток за 9 євро до Великої Британії або Португалії не може бути корисним для навколишнього середовища й в цілому для авіагалузі.

Конкурент Lufthansa Майкл О’лірі з лоукост-авіакомпанії Ryanair сказав, що мандрівники мають бути готові до “значно вищих” цін. Він стверджує, що ймовірне підвищення тарифів було результатом поєднання декількох факторів:

  • зростання попиту на подорожі влітку 2022 року після відкриття кордонів;
  • скорочення пропускної здатності авіакомпаній.

У недавньому звіті HSBC стверджується, що уряди європейських країн запропонували авіакомпаніям, що оперують в Європі, майже 26,6 млрд євро для поліпшення управління своїм фінансовим становищем під час COVID-кризи. У відомствах зробили ставку на активізацію міжнародного авіасполучення, але такі кроки зазнали критики з боку екологічних організацій.

Очікується, що авіакомпанії мають скоротити викиди вуглецю на 50% до 2030 року. Також у Європі думають над тим, як заохочувати туристів, які обирають залізницю замість літаків.

Джерело

COVID-19 Live