fbpx

Україна має найвищий потенціал розвитку екологічно чистого водню, відзначають в Секретаріаті Енергоспівтовариства

За оцінкою Секретаріату Енергетичного співтовариства R & D проект, реалізований РГК, є найбільшим з необхідних для переходу України до водневої енергетики.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби РГК.

Перспективи розвитку “зеленої” водневої енергетики в Україні є наймасштабнішими серед всіх країн-учасниць Енергетичного співтовариства. Це один з висновків дослідження “Потенціал реалізації водневих технологій – можливості країн-учасниць”, яке 17 червня 2021 р опублікував Секретаріат Енергоспівтовариства.

“З огляду на розгалужену мережу газової інфраструктури, промисловий сектор і хороші умови для виробництва відновлюваної енергії, Україна має найвищий потенціал розвитку екологічно чистого водню”, – йдеться дослідженні.

В аналізі зазначено, що водневий проект РГК є найбільшою науково-дослідницькою програмою, яка дозволить Україні реалізувати свої можливості і наповнити реальним змістом статус стратегічного партнера Євросоюзу в рамках водневої стратегії. У дослідженні зазначено, що транспортні та розподільчі газові мережі дозволять використовувати існуючий потенціал країни.

“Для України важливо синхронно з Європою приступити до використання водню. Це завдання-максимум для європейської інтеграції нашої енергетики. Мета нашого водневого проекту ідентична подібними програмами в європейських країнах. Необхідні науково підтверджена визначеність про максимально безпечної концентрації газоводородной суміші з урахуванням сучасного стану мереж і розуміння , які матеріали дозволять підвищити безпеку транспортування водню “, – сказав Олег Ніконоров, директор РГК.

Згідно з дослідженням Секретаріату Енергоспівтовариства, Україні необхідно підготувати стандарти, правила безпеки та чітку відповідальність за використання водню в газових мережах. Це також необхідно для інших синтетичних газів, таких як біогаз і биометан, які можна транспортувати в мережах, які поки використовують для доставки природного газу.

Експерти відзначили, що водень, біогаз і биометан дадуть додаткові стимули для розвитку в Україні децентралізованого розподілу синтетичних газів. Перспективною буде газифікація сільських районів, де економіка не виправдовує традиційне підключення до газових мереж. Нові гази забезпечать надійне постачання децентралізованих районів, які вразливі до перебоїв в роботі мереж, і підвищать безпеку поставок в периферійні райони, розташовані поблизу кордонів.

У дослідженні Секретаріату Енергетичного співтовариства підкреслено, що для реалізації зазначеного потенціалу нинішнім розподільних мереж будуть потрібні інвестиції, оскільки багато хто з них знаходяться в поганому стані.

Водневий проект РГК почався в лютому 2020 року і розрахований до 2025р. З серпня 2020 го його дослідження проходять на п’яти спецполігонах: у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській та Харківській областях. На тестових майданчиках відтворені реальні моделі газорозподільних мереж областей. РГК фінансує проект і роботу всіх наукових лабораторій і проведення додаткових експериментів консорціумом науково-дослідних інститутів, роботу якого координує “Нафтогазбудінформатика”. За планом, кількість дослідів і експериментів в водневому проекті РГК перевищить 180.

З травня 2021 р РГК включила Біометанові проект в свій портфель програм Green Deal: підписано Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво з біоенергетичної асоціацією України (UABIO).

Джерело

COVID-19 Live