fbpx

Як відомо, електрокари останнім часом користуються чималим попитом. Уся річ у тому, що про них склалася уява, ніби вони не шкодять довкіллю.

Утім, згідно з даними, зібраними дослідницькою консалтинговою компанією Radiant Energy Group (REG), у Європі, де продаж електрокарів зростає найшвидше у світі, електромобілі фактично створюють більше викидів вуглецю, ніж традиційні авто, оскільки електромережі дуже залежать від вугілля, передає Reuters.

Так, у в Польщі та Косові електромобілі фактично створюють більше викидів вуглецю, аніж традиційні авто, оскільки електромережі дуже залежать від вугілля. Згідно з дослідженням, опублікованим Reuters, найкращими показниками є атомні та гідроелектростанції Швейцарії зі 100% економією вуглецю порівняно з бензиновими автомобілями, Норвегія – 98%, Франція – 96%, Швеція – 95% і Австрія – 93%. Відстають Кіпр – 4%, Сербія – 15%, Естонія – 35% і Нідерланди – 37%.

Дані також показали, що водій електромобілів у Німеччини, який покладається на поєднання відновлюваних джерел енергії та вугілля, дозволяє економити 55% парникових газів.

У таких країнах, як Німеччина чи Іспанія, з великими інвестиціями у сонячну та вітрову енергію, відсутність накопичувачів відновлюваної енергії означає, що кількість вуглецю, заощадженого під час водіння електромобіля, сильно залежить від часу доби. Зарядка у другій половині дня – коли сонце та вітер переважають – заощаджує на 16-18% більше вуглецю, ніж вночі, коли мережа, швидше за все, працює на газі чи вугіллі.

Аналіз базувався на публічних даних європейської платформи прозорості оператора системи передавання ENTSO-E та Європейського агентства з навколишнього середовища (EEA).

Рівень викидів між електричними та бензиновими транспортними засобами зменшився за останні роки, оскільки автовиробники усвідомлюють, що їм потрібно буде досягти мети ЄС щодо скорочення викидів вуглецю, але коли вони  продають більшість автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, їхні двигуни будуть більш економічними. У результаті, згідно з даними ЄАОС, викид вуглекислого газу в нещодавно зареєстрованих бензинових автомобілях в Європі впав у середньому на 25% у період від 2006 до 2016 рік.

Продаж електромобілів у Європі забезпечуються державними субсидіями та правилами проти нових автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння від 2035 року. Кожен п’ятий транспортний засіб, проданий в Європі в минулому кварталі, був електрифікований, і консалтингова компанія Ernst & Young очікує, що продажі моделей з нульовим рівнем викидів випередять ДВЗ в абсолютному вираженні до 2028 року.

Джерело

COVID-19 Live