fbpx

Витрати на виробництво електромобілів у Європі будуть нижчими від витрат на виробництво автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння до 2027 року.

Електрокари стануть дешевшими і до 2035 року можуть скласти 100% нових продажів.

Про це йдеться в дослідженні Bloomberg New Energy Finance.

«Електромобілі стануть реальністю для всіх нових покупців протягом шести років. Вони будуть дешевшими за автомобілі з ДВЗ для всіх, від чоловіка з фургоном в Берліні до сім’ї, що живе в румунському селі», — заявила старший директор з транспортних засобів та електричної мобільності компанії Transport and Environment Юлія Полисканова.

Повідомляється, що автовиробники масово переходять на електричні та гібридні моделі, щоб знизити середні викиди до рівня, встановленого Європейським Союзом в 95 г СО2/км. В іншому разі компанії можуть зіткнутися з серйозними штрафами.

Згідно з дослідженням, електричний седан, який в 2020 році коштував близько 40 тис. євро до вирахування податків, в 2026 році буде продаватися за тією ж ціною, що і модель з ДВЗ — близько 20 тис. євро. Зниження вартості акумуляторів і використання виробничих ліній, призначених для виробництва електромобілів, в середньому здешевить їх купівлю навіть без субсидій.

Дослідники також прогнозують, що продажі електромобілів на європейському авторинку можуть досягти 100% до 2035 року, якщо збільшити цільові показники викидів вуглецю в транспортних засобах і активізувати інші заходи для стимулювання ринку, такі як більш активне поширення зарядних станцій для електромобілів.

Джерело

COVID-19 Live