fbpx

Прийняття “формули Штайнмаєра” у гіршому вигляді, ніж її пропонував сам Штайнмаєр, відсутність вже місяць (!) тексту про перемир’я і незрозумілість того, хто підписав, в якій якості і чи присутні бойовики в СЦКК, призначення і заяви Крачука і Фокіна, промова Президента на День незалежності, примиренська до агресора і конфронтаційна до тих, хто організовував оборону країни, – все це насторожує. А особливо напередодні зустрічі 28 серпня на рівні радників керівників країн нормандської четвірки. Ми ж пам’ятаємо, що парафували Єрмак і Кучма 11 березня – дякувати Богові, опір всередині України зірвав ці плани.

В діях “Руху опору капітуляції” Президент бачить руку “порохоботів”. Але що ж думають виборці “Слуги народу”? Скористаймося даними загальнонаціонального дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” ім. І.Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 19 серпня 2020 р.

Вже традиційно половина українців вважають, що на компроміси заради миру можна йти, АЛЕ лише 20% готові піти на будь-які компроміси заради миру. Серед електорату “Слуги народу” останніх ще менше – 13%.

Ми запитали про “особливий статус” в ОРДЛО. Крім ОПЗЖ, виборці всіх інших парламентських партій, зокрема правлячої “Слуги народу”, мають суттєві застереження щодо прийняття такого закону. Сумарно варіанти із запровадженням миротворчої місії в ОРДЛО, відновленням дії Конституції і законів України на цих територіях, а також позиція, що ця територія не може мати “особливого статусу” за жодних умов, обрали понад половину респондентів (серед виборців “Слуги народу – 56%). “Особливий статус” без будь-яких умов готові підтримати лише 34% респондентів та 29% серед виборців “Слуги народу. 28% відсутків електорату “слуг” – проти цього статусу взагалі, за жодних умов.

Тому нашим переговірникам варто пам’ятати: БІЛЬШІСТЬ і українців, і електорату “слуг” ПРОТИ прийняття закону про “особливий статус” ОРДЛО на умовах Путіна, БЕЗ виконання українських вимог.

Джерело

COVID-19 Live