fbpx

Україна не змогла відновити навіть половину спаду економіки після кризи, пов’язаної з пандемією коронавірусу. Натомість у Польщі економічні показники сягнули вищої позначки, ніж вони були 2020 року.

Про це йдеться в матеріалах громадської організації “Європейський інститут”.

Так, у Польщі в другому кварталі 2020 року спостерігали спад економіки на 8,2%, але через рік відбулося зростання на 10,9%. Як порівняти з сусідньою країною, в Україні після спаду на 11,2% економіка відновилася лише на 5,4%.

Через діяльність чинної влади ми все більше відстаємо від рівня розвитку країни-сусіда.

Варто зазначити, що в другому кварталі 2019 року, коли Петро Порошенко передав повноваження з керівництва країною Володимиру Зеленському, рівень ВВП був на 6,4% вищим, ніж у другому кварталі 2021 року.

Це означає, що нинішня влада не зможе досягнути економічного рівня бодай 2019 року навіть наступного року.

“Усе це вкотре підтверджує, що проблеми української економіки не потрібно списувати на наслідки пандемії і карантинів. Причина у непрофесійності й неефективності нинішньої влади”, — зазначили в джерелі.

Раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings зберегло прогноз відновлювального зростання економіки України у 2021 році на 4,1%. Але надалі темпи зростання ВВП сповільняться.

До слова, МВФ дав позитивний прогноз щодо зростання світової економіки. Поліпшення світової економічної ситуації гарантують саме країни з розвинутими економіками, зокрема США. У цих державах швидшими темпами “оговтуються” від пандемії.

Натомість в Україні знижуються економічні показники в різних галузях. За підсумками першого півріччя 2021 року, промислове виробництво усе ще залишається на 5,7% меншим, аніж було в першому півріччі 2019-го року, коли чинний президент лише перебрав владу в країні.

Нагадаємо, Національний банк України надав оцінку впливу карантину 2021 року на економіку країни. Згідно з нею, реальний ВВП України становив 0,6% та демонстрував від’ємний внесок карантинних обмежень.

Крім того, 58,8% українців відзначили, що рівень життя людей при президенті Зеленському погіршився, 52,2% також відзначають погіршення стану економіки. Такі результати соціологічного опитування оприлюднив SOCIS.

Джерело

COVID-19 Live