fbpx

Набутий у результаті хвороби COVID-19 імунітет і захист після двох доз вакцини Pfizer-BioNTech або Oxford-AstraZeneca забезпечує надійний захист від інфекції SARS-CoV-2, зокрема від “британського” штаму. Про це йдеться в препринті дослідження на medRxiv від Оксфордського університету.

Були використані дані щодо 13 109 медпрацівників у графстві Оксфордшир: 8285 із них отримали вакцину Pfizer-BNT (зокрема 1407 – дві дози) і 2738 – вакцину Oxford-AZ (тільки 49 на момент кінцевої дати дослідження – дві дози).

Жоден медик, вакцинований двома дозами, не мав симптомів інфекції.

У невакцинованих медиків, але тих, хто перехворів, із рівнем антитіл проти S-білка коронавірусу, який визначається, спостерігалося зниження симптоматичних інфекцій на 98%.

При цьому одна доза знизила частоту симптоматичної інфекції на 67% і будь-який позитивний ПЛР-тест – на 64%. Захист після однієї дози через 14 днів і більше був, хоч і не такий ефективний, як після двох доз (зниження на 67%).

Вакциновані однією або двома дозами медики не потребували госпіталізації.

При цьому дві дози вакцини або природний імунітет після хвороби знижували частоту будь-якого позитивного ПЛР-тесту із симптомами або без них на 90% і 85% відповідно.

“Не було доказів відмінностей в імунітеті, викликаному природною інфекцією і дводозною вакцинацією. Крім того, спостерігалася тенденція до зниження вірусного навантаження у повторно інфікованих проти інфікованих уперше”, – підкреслили автори.

Джерело

COVID-19 Live