fbpx

Захворювання на штам COVID-19 «омікрон» протікає у безсимптомній формі набагато частіше, ніж у випадку з іншими штамами. Це зʼясували дослідники з Вашингтонського університету в Сіетлі.

Щоб це з’ясувати, дослідники аналізували дані, які зібрали на початку грудня цього року в ПАР у рамках клінічних випробувань вакцини компанії Moderna серед 300 осіб. Частина з пацієнтів була заражена вірусом імунодефіциту та приймала антиретровірусні препарати.

Приблизно 33% досліджених пацієнтів заразилися новим типом коронавірусу, тому вчені змогли в контрольованій обстановці з’ясувати, як часто омікрон-штам вражає людей із підірваним імунітетом, і як найчастіше протікає інфекція. Автори регулярно проводили ПЛР-тести та відстежували характерні симптоми COVID-19.

За підсумками роботи медики визначили кілька особливостей омікрон-штаму. Перша полягає в тому, що приблизно 31% хворих добровольців перенесли інфекцію в безсимптомній формі. Проте концентрація вірусних частинок ри цьому в організмі була надзвичайно висока.

Для порівняння, дельта-варіант та інші різновиди коронавірусу викликали безсимптомну інфекцію лише у 1-6% хворих. Але й вміст вірусних частинок в організмі був значно нижчим.

Автори роблять висновок, що ця інформація пояснює, чому омікрон-штам так швидко поширюється. Також це свідчить про необхідність якнайшвидшої розробки нових систем тестування та вакцин, націлених на боротьбу з новим різновидом SARS-CoV-2, підсумували вчені.

Також, дослідження з’ясувало, що ризик госпіталізації з омікрон-штамом втричі нижчий за дельту.

Джерело

COVID-19 Live