fbpx

COVID-19 пандемія нанесла значні втрати психічному здоров’ї людей, і особливо постраждала група підлітків, з закриттям шкіл відрізавши мільйони дітей від своїх друзів, вчителів, і будь-якої подоби нормального життя.

У новому дослідженні, проведеному в Швейцарії, дослідники виявили, що швейцарські підлітки, які навчалися вдома під час закриття шкіл з березня по червень 2020 року під час першої хвилі пандемії, в кінцевому підсумку спали значно більше, ніж до карантину, що корелювало з іншими покращеннями їхнього самопочуття. .

«Студенти спали приблизно на 75 хвилин більше на день під час карантину», – каже дослідник з педіатрії розвитку Оскар Дженні з Університету Цюріху (UZH).

«У той же час якість їхнього життя, пов’язана зі здоров’ям, значно покращилася, а споживання алкоголю та кофеїну зменшилося».

У дослідженні Дженні та колеги-дослідники провели онлайн-опитування понад 3600 старшокласників з регіону Цюріх, задавши їм запитання про їхній режим сну, а також інші питання, пов’язані зі здоров’ям та поведінковими характеристиками.

Потім результати порівняли з попереднім опитуванням понад 5300 студентів, проведеним у 2017 році, задовго до початку пандемії COVID-19.

Порівняння показало, що протягом навчального тижня група, яка навчалася вдома, прокидалася в середньому приблизно на 90 хвилин пізніше, ніж підлітки контрольної групи; однак вони також лягали спати приблизно на 15 хвилин пізніше, тобто загальний надлишок сну становив приблизно 75 хвилин щодня.

У той же час деякі характеристики здоров’я та поведінкові характеристики груп, що перебувають на карантині, покращилися порівняно з контрольною групою, що свідчить про те, що додаткові 75 хвилин щоденного сну покращили їхнє відчуття щодо деяких речей, навіть незважаючи на інші наслідки ізоляції під час пандемії. також можна було побачити у відповідях.

«Вищі показники вказували на блокування деяких потреб для того, щоб почувати себе у формі, та для того, щоб бути сповненими енергії, для того, щоб мати достатньо часу для себе, та для того, щоб у вільний час робити те, що вони хотіли», – пишуть дослідники. у своїй роботі , яку очолив перший автор і дослідниця нейропсихології UZH Жоель Н. Альбрехт.

«Навпаки, підлітки, що недосипали, вказали, що відчувають себе самотнішими і сумнішими, а також менше розважаються з друзями».

За словами Дженні, результати показують, що хоча ізоляційний вплив домашнього навчання під час карантину мав певні негативні наслідки для підлітків, ця додаткова кількість сну, здається, принесла переваги, які зробили ситуацію більш позитивною в довгостроковій перспективі.

«Хоча карантин явно призвів до погіршення здоров’я та самопочуття багатьох молодих людей, наші висновки показують переваги закриття шкіл, яким досі приділялося мало уваги», – каже Дженні .

«Наші результати чітко вказують на користь починати навчання в школах пізніше вранці, щоб діти могли більше спати».

Деякі експерти навіть вважають, що підлітки не повинні починати навчальний день до 10 ранку або навіть 11 ранку . Нове дослідження не є таким директивним, але це дає більше даних, які підтверджують те, що діти можуть отримати користь від того, щоб почати навчання пізніше вдень, навіть в умовах ізоляції та труднощів пандемії.

«Результати показують, що закриття шкіл дозволило учням краще узгодити свій графік сну», — пояснюють дослідники .

«Наскільки нам відомо, це надзвичайно важливо, дослідження надає перші наукові докази сприятливого зв’язку закриття шкіл із здоров’ям підлітків, пов’язаних зі сном».

Джерело

COVID-19 Live