fbpx

Варіант коронавірусу Omicron був зареєстрований у 89 країнах, і кількість випадків подвоюється за 1,5-3 дні в районах з поширенням інфекції, повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).

Омікрон швидко поширюється в країнах з високим рівнем імунітету населення, але незрозуміло, чи пов’язано це зі здатністю вірусу ухилятися від імунітету, його притаманною підвищеною інфекцією або комбінацією того і іншого, йдеться в оновленні ВООЗ.

Агентство назвало Omicron варіантом, що викликає занепокоєння, 26 листопада, незабаром після того, як його вперше виявили, і досі багато чого про нього не відомо, включаючи тяжкість захворювання, яке він викликає.

“Існують обмежені дані про клінічну тяжкість Омікрону”, – заявила ВООЗ. «Потрібно більше даних, щоб зрозуміти профіль тяжкості та те, як на тяжкість впливають вакцинація та наявний імунітет».

У ньому додано: «На сьогоднішній день доступні дані щодо ефективності та ефективності вакцини для Omicron відсутні, і немає рецензованих доказів».

ВООЗ попереджає, що через таку швидке зростання кількості випадків лікарні в деяких місцях можуть бути переповнені.

«Госпіталізації у Великобританії та Південній Африці продовжують зростати, і враховуючи швидке зростання кількості випадків, можливо, що багато систем охорони здоров’я можуть швидко перевантажитися», – йдеться у повідомленні.

Джерело

COVID-19 Live