fbpx
Вчені Вищої школи економіки й Московського державного психолого-педагогічного університету виявили, що третій шлюб для жінок став більш вдалим, ніж перші два. Жінки, які перебувають у третьому шлюбі, за рівнем психологічного добробуту перевершують вперше заміжніх.

У дослідженні взяли участь 365 жінок від 35 до 65 років, у яких є діти. Учасниць протестували за шкалою психологічного добробуту і задоволеності шлюбом.

Вчені встановили, що жінки середнього віку, які перебувають у шлюбі, у цілому щасливіші й впевненіші тих, які ніколи не були заміжні.

У порівнянні з тими, хто одружився вперше або вдруге, жінки у третьому шлюбі більшою мірою покладаються на себе, більш незалежні від думки оточення і самостійні у своїх рішеннях.

Серед основних обмежень дослідження вказують облік не всіх характеристик відносин опитаних, зокрема, емоційної завершеності розлучень та задоволеності соціальними контактами жінок, які не перебувають у шлюбі.

За даними Міністерства юстиції, у 2019 році в Україні зареєстрували у 6 разів більше шлюбів, ніж розлучень: 237 858 і 38 472 відповідно. Найбільше шлюбів та розлучень зареєстрували у Києві — 27 998 та 4 297.

Джерело

COVID-19 Live