fbpx

Запропоновані заходи, зокрема, стосуються транспорту: обмеження швидкості, відмова від бензинових автівок, дешевий громадський транспорт.

Німеччина має можливості стати незалежною від імпорту російського газу лише за кілька місяців, стверджується в новому дослідженні, повідомляє tagesschau.de.

Звіт підготувала група Zero Emission Think Tank під керівництвом вчених зі Стенфордського університету, Університету Берклі, Energy Watch Group і німецьких науковців.

Вітер, теплові помпи, утеплення житла

У короткостроковій перспективі Німеччина могла б збільшити кількість вітрових електростанцій і теплових насосів. Зокрема, до кінця року потрібно встановити приблизно 1700 вітрових турбін, які вже затверджені. Для порівняння, ця кількість відповідає зростанню вітрової енергії у 2016 або 2017 році. Однак за останні три роки розвиток вітрової енергії у Німеччині сповільнився.

Енергії з додаткових вітрових турбін — 40 мільярдів кіловат-годин — дозволить встановити до зими 330 тисяч теплових насосів. Це, своєю чергою, дозволить перевести з газового опалення понад три мільйони домогосподарств.

Ще один комплекс заходів — теплоізоляція житла та громадських будівель. Автори навіть наводять приклад, як можна швидко й легко утеплити помешкання за допомогою мінімальних матеріалів.

«Описане — так би мовити, безпрограшні заходи. Такі інвестиції не лише екологічно та економічно виправдані, вони також забезпечують значну економію витрат на енергію», — коментує один із авторів дослідження Інго Штукманн.

Завдяки теплоізоляції 4,8 мільйона домогосподарств можна було б зменшити потребу в російському газі на третину.

Додаткові теплові насоси та утеплення помешкань обійшлися б німецькому бюджету в 40 мільярдів євро. При цьому, за розрахунками, ці заходи економили б близько десяти мільярдів євро щороку. До того ж це б дозволило скоротити викиди вуглецю на третину.

Зміни в користуванні транспортом

Якнайшвидша відмова від газу з Росії, однак, передбачає й обмеження для споживачів. Для цього автори пропонують знизити температуру в помешканнях на два градуси, а також запровадити обмеження швидкості для автомобілів: до 119 км/год на автомагістралях і до 30 км/год у містах.

Кожну п’яту автомобільну поїздку пропонується замінити альтернативними видами транспорту. Для цього слід розширювати мережу велодоріжок, сприяти купівлі електромобілів, заохочувати користування громадським транспортом. Зокрема, вчені рекомендують подовжити дію ультрадешевих проїзних вартістю 9 євро на місяць, які Німеччина запровадила на літо. 

Скоротити пересування автівками можна й запровадивши можливість працювати один день на тиждень не в офісі, а з дому.

Завдяки цим заходам вдалося б уникнути скорочення промислового виробництва, що, як передбачають, найбільше страждатиме від енергетичної кризи.

Джерело

COVID-19 Live