fbpx

Найбезпечнішими експерти назвали інформаційно-розважальні системи Audi.

Британський автомобільний журнал What Car? опублікував дані дослідження, в ході якого перевірці піддали інформаційно-розважальні системи 20 автомобілів різних марок. Його метою було визначення рівня відволікання водіїв від дороги при виконанні шести конкретних завдань:

  • збільшити температуру на 2 градуси;
  • збільшити швидкість вентилятора на два значення;
  • запрограмувавши 20-мильний (32 км) маршрут у GPS-навігаторі та на екрані інформаційно-розважальної системи на домашній сторінці, перейти на екран карти та зменшити масштаб, щоб було видно весь маршрут;
  • скасувати ведення по маршруту;
  • налаштувавши радіо на Virgin Radio та на екрані інформаційно-розважальної системи на головній сторінці перейти до основного списку станцій та переключитись на BBC Radio 4;
  • використовуючи кнопку голосового управління на рульовому колесі (якщо є), попросити автомобіль знайти найближчу станцію техобслуговування.

У тестах брали участь два водії. Проаналізувавши записи їхньої поведінки, дослідники прийшли до висновку, що регулювання вентилятора клімат-контролю на сенсорному екрані, а не фізичним перемикачем, може зайняти більш ніж у два рази більше часу. Зменшення масштабу на карті супутникової навігації займає більш ніж у чотири рази більше часу, а пошук потрібної радіостанції в списку доступних – у вісім. Тоді як пошук найближчої станції з використанням голосового управління, змусив водія відволіктися від дороги всього на 10 секунд та й то тільки в тому випадку, якщо система повільно реагує і вимагає для виконання команди пройти кілька етапів.

Як зазначається, під час виконання найскладнішого завдання водії не дивилися на дорогу більше 42 секунд. Якщо врахувати, що рухаючись на швидкості 48 км/год автомобіль проїжджає 13.5 метрів на секунду, то отримуємо відстань рівну майже шести футбольним полям.

За даними Міністерства транспорту Великої Британії, у 2019 році кількість аварій, що сталися з причини відволікання водія від дороги, склали 15%. Для порівняння у 2017 році таких аварій було 14%, а роком раніше – 13%. Серед ДТП зі смертельними наслідками таких аварій 25%.

На думку експертів, серед яких британська державна компанія Highways England, користування сенсорними екранами в автомобілях під час руху несе собою таку ж загрозу, як і смартфонів. При цьому, за використання телефону у Великій Британії передбачено покарання у вигляді штрафу щонайменше у розмірі 220 євро та шість штрафних балів, а сенсорні системи «відволікаючими увагу» не рахуються.

Одними з кращих британці назвали інформаційно-розважальні системи Audi. Відмовившись від поворотних контролерів на центральній консолі для сенсорних екранів в своїх останніх моделях, німці передбачили кілька різних способів виконання кожної команди. Наприклад, керувати картою супутникової навігації можна затискаючи сенсорний екран або за допомогою невеликого диска на рульовому колесі, а перемикати радіостанції на ходу – за допомогою голосу.

 

Однак не всі автовиробники надають на вибір кілька способів виконання різних завдань, і саме ці автомобілі потенційно є найбільшою проблемою, вважають у What Car.

Джерело

COVID-19 Live