fbpx

За дослідження від CBOS, 28% опитаних поляків вважає, що Росія відступить із теренів, на які вона напала торік. Водночас майже 80% анкетованих переконані, що війна в Україні загрожує безпеці Польщі. Майже 80% опитаних надалі підтримує прийняття українців, котрі шукають тимчасового прихистку від війни в Україні

79 відсотків поляків вважає, що війна в Україні загрожує безпеці Польщі; протилежної думки — 16 відсотків; 78 відсотків поляків підтримує прийняття українських тимчасово переміщених осіб; 14% — проти цього. Такими є результати січневого опитування CBOS.

На запитання, чим закінчиться війна в Україні, 31 відсоток респондентів у Польщі відповіли, що Україні доведеться віддати частину своєї території. 28 відсотків опитаних вважають, що Росія вийде із територій України, на які вона напала 24 лютого 2022 року. На думку 13 відсотків, згідно з опитуваннями від CBOS, Росія також вийде з територій України, захоплених у 2014 році. Два відсотки респондентів вважають, що Росія підпорядкує всю Україну. 26 відсотків респондентів не змогли відповісти на це запитання.

Анкетованих теж запитали, чи достатньо робить міжнародна спільнота для допомоги Україні, чи ні. На це запитання ствердно відповіли 59 відсотків респондентів, 36 відсотків відповіло негативно.

CBOS також запитав анкетованих, чи повинна Польща приймати українських біженців із теренів, охоплених бойовими діями. Як зазначає опитування, переважна більшість поляків — 78 відсотків — підтримує прийняття українських біженців і цей відсоток залишається відносно стабільним з червня, коливаючись на рівні приблизно 80 відсотків. 14 відсотків опитаних висловилися проти прийняття біженців з України. Як підкреслює CBOS, цей результат теж істотно не змінився з червня, коливаючись на рівні близько 15 відсотків.

Також респондентів запитали про допомогу, яку надає Польща біженцям з України. 68 відсотків респондентів вважає її достатньою, а 22 відсотки — занадто великою. Чотири відсотки респондентів вважають цю допомогу замалою.

В опитуванні респондентів також запитували про ставлення до біженців з України, на їхню думку, загалом серед поляків. На думку 62 відсотків респондентів — позитивне, а на думку 11 відсотків — негативне. За словами 21 відсотка, це ставлення «в основному байдуже».

#Польща #Україна #території #опитування

Джерело

COVID-19 Live