fbpx

«Dziennik Gazeta Prawna» публікує дані дослідження, згідно з яким 73 відсотки опитаних поляків проти вакцинації препаратами з Росії або Китаю

73 відсотки поляків не хоче вакцинуватися препаратами з Росії або Китаю, навіть якщо були би швидше доступні. Про це йдеться у дослідженні United Surveys для «Dziennik Gazeta Prawna» і радіо RMF FM.

Згідно з опитуванням, «лише 17 відсотків хотіло би зробити щеплення, якби прийняття російської або китайської вакцини пришвидшило пункцію».

«Поляки не довіряють цим продуктам у зв’язку з їхнім походженням: китайські асоціюються із дешевим виробництвом, а, у свою чергу, Росія, через попередній режим, також викликає погані асоціації. Це продукти зі Сходу, а ми прагнемо до Заходу», – пояснює Марцін Дума із United Surveys, якого цитує «Dziennik Gazeta Prawma».

Видання зауважує, що у детальних даних все ж видно певну різницю. Із дослідження випливає, що у найстарших групах респондентів, яким у першу чергу загрожують наслідки COVID-19, є найбільше осіб, які не проти вакцинуватися такими препаратами.

Серед людей похилого віку старше 70 років майже 40 відсотків погодилися прийняти ін’єкцію з Росію або Китаю, якщо це прискорить вакцинацію. Протилежну думку має 55 відсотків анкетованих.

В опитуванні теж поцікавилися, що, на думку респондентів, є основною причиною збільшення випадків захворюваності на коронавірус у Польщі. Насамперед (38%) респонденти вказують на послаблення обмежень у повсякденному житті, наприклад, на вечірки. На другому – поїздки на зимовий відпочинок – тут – як пише «DGP» – могли вплинути повідомлення у ЗМІ про масові гуляння у Закопаному. На наступному місці те, що третя хвиля, на думку поляків, зумовлена ​​все поширенішою британською мутацією коронавірусу – 24 відсотки. Послаблення обмежень у роботі торгових центрів – на четвертому, інші причини – на п’ятому місці. Відкриті школи – на шостому місці.

Джерело

COVID-19 Live