fbpx

Результати нового дослідження, проведеного дослідником з Університету Буффало, показали, що використання соціальних мереж пов’язане з біологічними та психологічними показниками, пов’язаними з поганим фізичним здоров’ям студентів коледжу.

Дослідження було опубліковано в журналі «Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking».

Учасники дослідження, які надмірно використовували соціальні мережі, виявили більш високий рівень С-реактивного білка (СРБ), біологічного маркера хронічного запалення, що пророкує серйозні захворювання, такі як діабет, деякі види раку та серцево-судинні захворювання.

На додаток до підвищеного рівня СРБ, результати свідчать про те, що більш високе використання соціальних мереж також пов’язане з соматичними симптомами, такими як головні болі, болі в грудях і спині, а також частіші відвідування лікарів і медичних центрів для лікування хвороби.

«Використання соціальних медіа стало невід’ємною частиною повсякденного життя багатьох молодих людей», – сказав Девід Лі, доктор філософії, перший автор статті та асистент професора комунікації в коледжі мистецтв і наук UB. «Вкрай важливо, щоб ми розуміли, як взаємодія на цих платформах сприяє фізичному здоров’ю».

Протягом десятиліть дослідники приділяли увагу тому, як взаємодія соціальних медіа пов’язана з психічним здоров’ям користувачів, але його вплив на фізичне здоров’я не був ретельно досліджений. Нещодавні опитування показали, що використання соціальних медіа особливо велике серед людей у ​​підлітковому віці та на початку 20-х років, населення, яке витрачало близько шести годин на день за текстовими повідомленнями, в Інтернеті або в соціальних мережах. І хоча кілька досліджень виявили зв’язок між використанням соціальних мереж і фізичним здоров’ям, ці дослідження в основному покладалися на самозвіти або наслідки використання виключно на одній платформі.

«Нашою метою було розширити попередню роботу, дослідивши, як використання соціальних медіа на кількох платформах пов’язане з результатами фізичного здоров’я, виміряними за допомогою біологічних, поведінкових і самозвітних показників», – сказав Лі, експерт із здоров’я, пов’язаного із соціальними взаємодіями.

Дослідники залучили для дослідження різноманітну вибірку з 251 студента бакалавра у віці від 18 до 24 років. Зразки крові відбирали за допомогою пальців, а учасники також заповнювали анкети щодо фізичного здоров’я та використання соціальних мереж у Facebook, Twitter, Snapchat та Instagram, найпопулярніших платформах на момент збору даних у 2017 році.

Ці відповіді були перехресно перевірені з іншим опитуванням, яке вимірювало валідність, визначаючи ступінь, до якої учасники серйозно ставилися до своєї ролі в дослідженні.

«Нам вдалося встановити кореляцію між кількістю використання соціальних мереж і цими показниками фізичного здоров’я», – сказав Лі. «Чим більше учасники використовували соціальні мережі, тим більше соматичних симптомів вони відчували та відвідували лікаря, про які вони повідомляли. Вони також показали більш високий рівень хронічного запалення».

Лі сказав, що це дослідження було лише початком розуміння зв’язку між соціальними медіа та фізичним здоров’ям.

«Подивившись на біологічний маркер у крові, ми змогли знайти відносно більш об’єктивний зв’язок між використанням соціальних мереж і фізичним здоров’ям, але цей кореляційний висновок не може виключити ймовірність того, що погане здоров’я впливає на використання соціальних мереж», – сказав Лі.

Лі сказав, що цей афоризм може бути правдивим щодо використання соціальних мереж та фізичного здоров’я: багаті стають багатшими, а бідні стають біднішими. «У нашому попередньому дослідженні ми виявили, що люди з високою самооцінкою отримали користь від використання соціальних мереж, але люди з низькою самооцінкою — ні. Отже, ефект може бути більш нюансованим».

«Є ще над чим працювати», – сказав Лі. «Але зараз я хотів донести інформацію про те, що використання соціальних мереж може мати зв’язок із важливими результатами для фізичного здоров’я».

Джерело

COVID-19 Live