fbpx

Автори дослідження писали, що порушення сну є поширеним явищем у пізньому віці і пов’язане зі змінами когнітивних функцій, згідно з дослідженням, опублікованим у понеділок у журналі JAMA Neurology.

Перерваний сон є поширеним явищем у пізньому віці, писали автори дослідження, і воно пов’язане зі зміною когнітивної функції – розумової здатності вчитися, думати, міркувати, вирішувати проблеми, приймати рішення, запам’ятовувати та звертати увагу.

Вікові зміни сну також були пов’язані з ранніми ознаками хвороби Альцгеймера, депресії та серцево-судинних захворювань, тому автори досліджували можливі зв’язки між тривалістю сну, що повідомляється самостійно, демографічними та факторами способу життя, суб’єктивними та об’єктивними когнітивними функціями та рівнем учасників. . з бета-амілоїду.

У тих учасників дослідження, які повідомили про меншу тривалість сну, визначену у дослідженні як шість годин або менше, був підвищений рівень бета-амілоїду, що “значно збільшує” ризик деменції, згідно з провідним автором дослідження Джо Вайнером у Стенфордському університеті в Каліфорнії, порівняно з учасниками, які повідомили про нормальну тривалість сну, яку автори дослідження визначили як сім -вісім годин сну щоночі.

Літні люди з помірним або поганим сном також виявилися значно гіршими у тестах, які зазвичай використовуються для літніх людей для оцінки когнітивних здібностей, включаючи орієнтацію, увагу, пам’ять, мову та візуально-просторові навички; і виявити легку деменцію.

Багато сну також було пов’язано з зниженням виконавчої функції, але у цих людей не було підвищеного рівня бета-амілоїду. Учасники, які повідомили про тривалий сон (дев’ять годин і більше), отримали дещо гірші результати в тесті заміни символів числа, ніж ті, хто повідомив про нормальну тривалість сну. Вже більше століття цей тест оцінює навички асоціативного навчання, спостерігаючи за здатністю учасників тесту правильно підбирати символи до цифр відповідно до клавіші на сторінці протягом 90–120 секунд.

“Головний висновок полягає в тому, що важливо підтримувати здоровий сон до кінця життя”, – сказав Вайнер по електронній пошті. “Крім того, люди, які сплять занадто мало, і люди, які багато сплять, мають більш високі (індекс маси тіла) і більш депресивні симптоми”.

Вайнер додав, що результати показують, що короткий і тривалий сон може включати різні основні процеси захворювання.

Бета-амілоїд 101

Вінер сказав, що бета-амілоїд – це “білок, який утворюється під час нормальної активності клітин мозку, хоча ми все ще не впевнені в його функції”.

“Амілоїд бета – один з перших ознак, які можна виявити при розвитку хвороби Альцгеймера”, – сказав Вайнер. З віком частіше з’являються амілоїдні бляшки, і багато людей з амілоїдними відкладеннями в мозку залишаються здоровими. Близько 30% здорових людей до 70 років матимуть у мозку велику кількість (амілоїдних бляшок) ».

За даними Асоціації Альцгеймера, коли у когось є хвороба Альцгеймера, клітини мозку людини, які отримують, обробляють та зберігають інформацію, погіршуються і гинуть. “Амілоїдна гіпотеза”, одна з провідних теорій про причину цього руйнування, передбачає, що накопичення білка може порушити зв’язок між клітинами мозку, в кінцевому підсумку вбиваючи їх.

Попередні дослідження показали, що “сон може допомогти зменшити вироблення амілоїдів у мозку та підтримати дренажну систему, яка очищає його”, – сказала Лора Фіппс, керівник відділу комунікацій у дослідженні Альцгеймера у Великобританії, яка не брала участі у дослідженні.

Фіппс додала, що бета-амілоїд може почати накопичуватися за багато років до того, як симптоми Альцгеймера стануть очевидними. “Це ускладнює розрізнення причинно -наслідкових наслідків при вивченні проблем зі сном та ризику Альцгеймера, особливо якщо дивитися на дані лише з одного моменту часу”.

Сон, депресія та соціальна демографія

У поточному дослідженні було проаналізовано 4 417 учасників із середнім віком 71,3 р., більшість з яких були білими та мешкали в США, Канаді, Австралії та Японії.

Групи короткого, і тривалого сну повідомляли про більші депресивні симптоми, ніж нормальна група сну.

Були також відмінності між статтю, расою та етнічною приналежністю: жінки та піддослідні з високою освітою щоночі спали довше.

  • У порівнянні з білими учасниками, чорношкірі або афроамериканські учасники повідомили, що середня тривалість сну на 37,9 хвилин коротша;
  • Азіатські учасники повідомили на 27,3 хвилини менше;
  • Латиноамериканські або латиноамериканські учасники повідомили на 15 хвилин менше.

Ці висновки свідчать про те, що диспропорції сну можуть бути пов’язані з диспропорціями в інших аспектах життя, такими як серцево-судинне та метаболічне здоров’я, соціально -економічні фактори та “дискримінація й сприйманий расизм”, пов’язані з меншою кількістю сну в попередніх дослідженнях, – пишуть автори.

Залишилися питання

“Щоб краще зрозуміти порядок і напрямок причинно -наслідкових зв’язків у цих відносинах, майбутні дослідження потребуватимуть побудови картини того, як моделі сну, біологічні процеси та когнітивні навички змінюються протягом тривалих періодів часу”, – сказала Фіппс.

“Це нове дослідження є результатом великого міжнародного дослідження, присвяченого когнітивно здоровим людям, але покладалося на те, що учасники повідомляють, скільки часу вони спали, а не безпосередньо вимірювали це”, – додала вона. “Дослідники не змогли оцінити якість сну або час, проведений у різних фазах циклу сну, кожен з яких може бути важливим фактором у зв’язку між сном та когнітивним здоров’ям”.

Автори писали, що питання про те, чи на деякі когнітивні області більше впливають періоди пікового сну, ніж на інші, також залишається спірним.

Вайнер сказав, що літні люди, що стурбовані цими результатами, повинні враховувати, що сон настільки ж важливий, як дієта і фізичні вправи для їх здоров’я.

“Хоча дослідники все ще працюють над розумінням складної взаємозв’язку між сном і нашим довгостроковим когнітивним здоров’ям, якісний сон може бути важливим для багатьох аспектів нашого здоров’я та самопочуття”,-сказав Фіппс. “Найкращим доказом є те, що сім-дев’ять годин сну є оптимальними для більшості дорослих, і кожен, хто вважає, що їх режим сну може вплинути на їхнє довгострокове здоров’я, повинен звернутися до лікаря”.

Джерело

COVID-19 Live