fbpx

Психологи США досліджують, як онлайн-спільноти можуть сприяти радикальним думкам і намірам. Нове дослідження в  Social Psychological and Personality Science  повідомляє, що закриті спільноти соціальних мереж можуть створити міцний зв’язок і підвищити ймовірність радикалізації.

 «У нашому дослідженні ми виявили, що чим більше людей перебуває в морально однорідному середовищі, тим більша ймовірність, що вона вдастся до радикальних дій, щоб захистити себе та свої цінності», — говорить провідний автор доктор Мохаммад Атарі.

У першому дослідженні досліджувалися повідомлення в соціальній мережі Gab, яка привернула увагу ультраправих користувачів, зокрема таких, як Річард Спенсер та Алекс Джонс. Вивчаючи майже 25 мільйонів англомовних дописів, дослідники виявили, що чим більше мова користувача відповідає моралі групи, тим більша ймовірність, що вони будуть використовувати ненависну, зневажливу лексику щодо зовнішніх груп.

Дослідники повторили ці висновки, дослідивши понад 900 000 дописів в онлайн-спільноті на Reddit, відомій як «Incels», заснованій для людей, які часто публікують ненависницькі коментарі щодо жінок.

«Люди, які опинилися в «бульбашці» — так би мовити — де їхні ідеї, переконання та цінності сильно зміцнені, можуть утворити внутрішні зв’язки зі своєю групою», — каже доктор Атарі. «У цих ситуаціях люди можуть вдаватися до радикальних дій, щоб захистити свою групу, починаючи від обурливого твіту до нападу на федеральну будівлю».

У трьох додаткових дослідженнях дослідники досліджували, чи посилить їх радикальні наміри спонукання людей до віри, що їхня гіпотетична чи реальна група (наприклад, національність) поділяє їхні моральні погляди.

Дослідники виявили, що учасники, які вважали, що вони є частиною групи, яка поділяє їхні цінності, набагато частіше виявляли радикальні наміри захистити і, меншою мірою, боротися або померти за групу.

Доктор Атарі зазначає, що ці дані в основному були зібрані від учасників зі Сполучених Штатів, і не дає узагальнення результатів для неамериканського населення, поки дослідження не можна буде повторити в різних країнах. 

Він зазначає, що необхідні додаткові дослідження ролі морального розмаїття в каналах соціальних мереж, перш ніж краще зрозуміти, як і наскільки це діє.

«Я більше впевнений у тому, що помістити себе в надзвичайно однорідне середовище, де ніхто не погоджується з вашими цінностями, або вітає «а, так!», — це не найкраще середовище для перебування, — каже д-р Атарі, — «і це може навіть радикалізувати вас».

Джерело

COVID-19 Live