fbpx

Покупці уникали одноразових пластикових пакетів, щоб заощадити гроші, а не врятувати екологію, показало дослідження «великих даних», яке охопило понад 10 000 споживачів Британії.

Дослідження аналітичного центру N/LAB бізнес-школи Ноттінгемського університету показують, що значне зниження використання пластикових пакетів у Великобританії може мати мало спільного з турботою покупців про навколишнє середовище.

У дослідженні було використано понад 1 мільйон транзакцій з картками лояльності, щоб вивчити психологічні та демографічні показники покупок одноразових сумок.

Дослідники виявили, що сумки, швидше за все, купують молоді покупці, які часто є чоловіками і менш ощадливі, але чия екологічна проблема не впливає на їхні рішення купувати чи ні.

Висновки з’явилися, коли річний пік споживання пластикових пакетів був у святковий період, незважаючи на те, що всі роздрібні продавці в Англії за законом зобов’язані стягувати 10 пенсів за пакет.

Співавтор дослідження д-р Джеймс Гулдінг, заступник директора N/LAB, сказав:

«До цього часу було дуже мало відомо про людей, які все ще регулярно купують поліетиленові пакети, або тих, хто цього не купує.

«Попередні дослідження, як правило, зосереджувалися виключно на особистостях або мотиваціях споживачів, а не на тому, чи насправді переконання людини переходять у дію в реальному світі.

«Наш підхід визнає, що сьогодні люди залишають після себе значну кількість даних, які можуть допомогти зробити соціальне благо та пролити значне світло на те, як вони насправді поводяться на практиці».

Виявлено на основі вихідного набору даних про 1 284 825 транзакцій у 1 222 магазинах, понад 10 000 споживачів взяли участь в анкеті, яка вивчала їхні обставини, риси та погляди на навколишнє середовище.

Їхні відповіді на опитування були пов’язані з даними про покупки, а потім використовувався алгоритм машинного навчання, щоб визначити фактори, які фактично спрогнозували поведінку при купівлі сумок.

Опитування включало питання щодо поглядів на екологічні міркування загалом та на зміну клімату зокрема, але було виявлено, що вони мало впливають на рішення про покупку.

Доктор Гевін Сміт, доцент аналітики, сказав:

«Ми очікували, що наші висновки покажуть, що нечасті покупці сумок принаймні частково мотивовані бажанням заощадити гроші.

«Але чого ми не очікували, не в останню чергу враховуючи роль захисту навколишнього середовища в основі збору на поліетиленові пакети, так це того, що екологічні проблеми взагалі не передбачають споживання.

«Це свідчить про те, що майбутні кампанії з подальшого зниження споживання пластикових пакетів можуть мати користь. Справа в тому, щоб зрозуміти, на кого орієнтуватися, як і коли».

На тлі зростаючого занепокоєння з приводу впливу пластикових пакетів на забруднення навколишнього середовища та сміття, Уельс запровадив перший збір у Великобританії в 2011 році, Північна Ірландія – у 2013 році, а Шотландія – у 2014 році.

У 2015 році, через рік після того, як сім найбільших супермаркетів роздали понад 7,6 мільярдів одноразових пакетів, Англія ввела власний збір у розмірі 5 пенсіїв, який у травні цього року подвоївся до мінімуму 10 пенсов і був поширений на всіх роздрібних продавців.

Джерело

COVID-19 Live