fbpx

Нове дослідження показало, що звичайні штучні підсолоджувачі можуть викликати захворювання раніше здорових кишкових бактерій і проникнення в стінку кишечника, що потенційно може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

У дослідженні, опублікованому в Міжнародному журналі молекулярних наук, вперше показано патогенну дію деяких з найбільш широко використовуваних штучних підсолоджувачів – сахарину, сукралоза і аспартама – на два типу кишкових бактерій, кишкову паличку (Escherichia coli). ) І E. faecalis (Enterococcus faecalis).

Попередні дослідження показали, що штучні підсолоджувачі можуть змінити кількість і тип бактерій в кишечнику, але це нове молекулярне дослідження, проведене вченими з Університету Англії Раскін (ARU), продемонструвало, що підсолоджувачі також можуть зробити бактерії патогенними. Було виявлено, що ці патогенні бактерії можуть прикріплятися, вторгатися і вбивати клітини Caco-2, які є епітеліальними клітинами, що вистилають стінку кишечника.

Відомо, що бактерії, такі як E. faecalis, які проникають через стінку кишечника, можуть потрапляти в кровотік і накопичуватися в лімфатичних вузлах, печінці і селезінці, викликаючи ряд інфекцій, включаючи сепсис.

Це нове дослідження показало, що при концентрації, еквівалентній двом банкам дієтичного безалкогольного напою, все три штучних підсолоджувача значно збільшують адгезію як E. coli, так і E. faecalis до кишкових клітин Caco-2 і по-різному збільшують утворення біоплівок.

Бактерії, що ростуть в біоплівках, менш чутливі до лікування противомикробной резистентністю і з більшою ймовірністю будуть секретировать токсини і експресувати фактори вірулентності, які представляють собою молекули, які можуть викликати захворювання.

Крім того, всі три підсолоджувача змушували патогенні кишкові бактерії вторгатися в клітини Caco-2, виявлені в стінці кишечника, за винятком сахарину, який не чинив значного впливу на інвазію E. coli.

Старший автор статті доктор хавов Чічгер, старший викладач біомедичних наук в Університеті Англія Раскін (ARU), сказав: «Існує багато побоювань з приводу споживання штучних підсолоджувачів, при цьому деякі дослідження показують, що підсолоджувачі можуть впливати на шар бактерій. які підтримують кишечник, відому як мікробіота кишечника.

«Наше дослідження є першим, який показує, що деякі з підсолоджувачів, найбільш часто зустрічаються в їжі та напоях – сахарин, сукралоза і аспартам – можуть зробити нормальні і« здорові »кишкові бактерії патогенними. Ці патогенні зміни включають в себе більше утворення біоплівок і посилення адгезії. і вторгнення бактерій в клітини кишечника людини.

«Ці зміни можуть привести до вторгнення наших власних кишкових бактерій і заподіяння шкоди нашому кишечнику, що може бути пов’язано з інфекцією, сепсисом і поліорганною недостатністю.

«Ми знаємо, що надмірне споживання цукру є основним фактором розвитку таких станів, як ожиріння і діабет. Тому важливо, щоб ми розширювали наші знання про підсолоджувачах в порівнянні з цукром в раціоні, щоб краще зрозуміти їх вплив на наше здоров’я ».

Джерело

COVID-19 Live