fbpx

Недавні дослідження, проведені Каліфорнійським університетом у США, показали значні пошкодження легенів через електронних сигарет з нагрівальними елементами з нікель-хромового сплаву.

Згідно з результатами нового експериментального дослідження, нагрівання в вейп-пристрої може спричинити серйозні пошкодження легенів.

Результати дослідження показали значне пошкодження легенів через електронних сигарет з нагрівальними елементами з нікель-хромового сплаву. Результати підтвердилися, незалежно від того, чи використовувалися нікотин, масло вітаміну Е або тетрагідроканнабінол (ТГК), які, як раніше вважалося, сприяють виникненню небезпечної для життя патології легень.

Перші результати, опубліковані в журналі Американської кардіологічної асоціації дослідниками з Каліфорнійського університету, Школи медицини Ірвіна (UCI) і Медичних дослідних інститутів Хантінгтона (HMRI), спостерігалися в ході більшого дослідження, спрямованого на вивчення ефекту використання електронних сигарет і інших електронних сигарет на серцево-судинній системі. Під час проведення експериментів дослідники спостерігали пошкодження легенів, пов’язане з вживанням електронних сигарет, відразу після перемикання з пристрою для вейпінга з нагрівальним елементом з нержавіючої сталі на пристрій, в якому використовувався нікель-хромовий сплав (NC).

«Результати були настільки вражаючими, що ми визнали за необхідне опублікувати початкові результати якомога раніше, щоб користувачі електронних сигарет могли бути попереджені раніше, особливо з огляду на, що користувачі електронних сигарет піддаються підвищеному ризику Covid-19», – заявив старший автор Роберт А . Клонер, доктор медичних наук, головний науковий співробітник HMRI і професор медицини в USC.

«Протягом години після початку експерименту ми спостерігали ознаки важкого респіраторного дистресу, включаючи утруднене дихання, хрипи і задишку», – сказав Майкл Клейнман, доктор філософії, професор медицини праці та навколишнього середовища в Медичній школі UCI і член Центру UCI. Гігієна праці та навколишнього середовища.

«Після аналізу легеневої тканини суб’єктів дослідження ми виявили, що вони серйозно пошкоджені, і спостерігали інші серйозні зміни, такі як ураження легень, скупчення еритроцитів, облітерація альвеолярних просторів і в деяких випадках пневмоніт».

Поточне дослідження було спрямоване на вивчення впливу вдихання парів електронних сигарет на функцію серця на добре відомої доклінічній експериментальної моделі. Протягом майже року жоден з випробуваних, які зазнали впливу парів від пристроїв з нержавіючої сталі, як з добавками, так і без них, не страждав респіраторним дистрес-синдромом, і тільки у одного з них було виявлено менше 10% площі запалення в легенях.

Після того, як був введені в дію нові електронні сигарети, у порушених суб’єктів виникла серйозна респіраторна недостатність з утрудненим диханням, хрипами і задишкою. Пошкодження легких відбулося без добавок нікотину, ТГК або вітаміну Е; і, можливо, також було пов’язано з більш високими настройками потужності на пристроях для вейпінга. Ці попередні дослідження будуть супроводжуватися додатковими дослідженнями в майбутньому, щоб систематично намагатися визначити причину проблеми з легенями.

«Хоча необхідні подальші дослідження, ці результати показують, що певні пристрої та налаштування потужності можуть зіграти ключову роль в розробці електронних сигарет так само, як і добавки», – сказав Клонер. «Шкода, пов’язана з електронними сигаретами і вейпінгом, просто неможливо переоцінити».

Доведено, що вейпінг викликає підвищення артеріального тиску, ендотеліальну дисфункцію і ризик інфаркту міокарда та інсульту. Нагрівальні елементи в комерційно доступних електронних сигаретах зазвичай виготовляються з нержавіючої сталі, нікель-хрому або ніхрому, або титану.

Діагноз «Пошкодження легенів, пов’язане з вживанням сигарет або електронних сигарет» (EVALI), був визнаний офіційним медичним станом в США в червні 2019 року. Пік таких випадків було досягнуто у вересні 2019 року. У березні 2020 року в США було зареєстровано 2800 випадків EVALI, з яких 68 закінчилися летальним результатом.

Пацієнтами, як правило, були молоді чоловіки користувачі електронних сигарет, комп’ютерна томографія яких виявила запалення і пошкодження легенів. Слід зазначити, що EVALI може імітувати багато особливостей пневмонії, викликаної Covid-19.

Джерело

COVID-19 Live