fbpx

Комбінування вакцин від COVID-19 є ефективним підсилювачем проти вірусу
В результаті нового дослідження було виявлено, що чергування дози вакцин проти коронавируса виробництва Pfizer Inc. і вакцини AstraZeneca PLC безпечно і забезпечує сильну імунну відповідь проти хвороби.

Дослідники стверджують, що отриманими даними підтверджується практика змішування вакцин при певних обставинах. Змішування доз Pfizer і AstraZeneca поліпшило імунну відповідь, що забезпечується схемою прийому двох доз препарату AstraZeneca. Однак чергування уколів забезпечувало менший ключовий імунну відповідь, ніж той, який давали дві дози уколу Pfizer.

За словами дослідників, проміжні результати, виявлені Оксфордським університетом, але ще не розглянуті незалежними вченими, підтверджують практику змішування типів вакцин, яка застосовується в декількох країнах, включаючи Канаду і деякі країни Європи. У деяких випадках чиновники охорони здоров’я доповнювали один вид щеплення іншим через проблеми з поставками.

В інших випадках переглянуті рекомендації по здоров’ю, пов’язані з побічними ефектами вакцини, вимагають іншого варіанту щеплення. Наприклад, в деяких частинах Європи офіційні особи охорони здоров’я рекомендували не робити щеплення AstraZeneca молодим людям через дуже рідкісного, але іноді смертельного згортання крові, пов’язаного з вакциною. Це керівництво з’явилося після того, як багато молодих людей вже отримали першу ін’єкцію вакцини AstraZeneca. Тепер їм пропонують укол від Pfizer або Moderna Inc.

Джерело

COVID-19 Live